Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Myślenie o ćwiczeniach zapobiega osłabieniu mięśni

Nauka i Technologie

Technika znana pod nazwą obrazowania mentalnego może zapobiegać osłabieniu nieużywanych mięśni. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Ohio dotyczyły sytuacji, w której ze względu na stan zdrowia uczestnicy badania nie mogli wykonywać ćwiczeń fizycznych.

Aby symulować taką sytuację, nadgarstek badanych osób był na kilka tygodni unieruchamiany gipsem. Część uczestników eksperymentu raz dziennie brała udział w seansach, podczas których wyobrażała sobie napinanie mięśni odpowiedzialnych za ruchy nadgarstka i zginanie ręki. Okazało się, że wizualizacja tych ruchów nie tylko spowalnia, ale również zapobiega postępującemu zmniejszaniu siły mięśni.

Jeden z badaczy, Brian Clark, stwierdził: „Wyniki naszego badania sugerują, że ćwiczenia z wykorzystaniem obrazowania mogą stanowić wartościowe narzędzie służące zapobieganiu lub spowalnianiu osłabienia mięśni jeśli problemy zdrowotne ograniczają lub uniemożliwiają poruszanie się”.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tech.money.pl/medycyna/artykul/miesnie-mozna-wzmocnic-sila-umyslu,241,0,1666801.html

Udostępnij

Jogurt może chronić przed cukrzycą typu 2.

Nauka i Technologie choroby Cukrzyca dieta jedzenie Jogurt medycyna zdrowie

Harwardzka Szkoła Zdrowia Publicznego powiązała wysokie spożycie jogurtu z mniejszym ryzykiem zachorowania na cukrzycę. Odkrycie jest wynikiem wieloletnich badań śledzących zdrowie i tryb życia amerykańskiego personelu medycznego. Rozpoczęto je jeszcze w 1976 roku, początkowo objęto nimi ponad 50 tys. mężczyzn (lekarzy różnych specjalizacji i osób związanych w różny sposób ze służbą zdrowia), do których w kolejnych turach dołączyło przez lata ponad 230 tys. pielęgniarek.

Monitorowanie zdrowia uczestników badania połączone z badaniem ich trybu życia pozwoliło na odkrycie, że o ile ogólne spożycie nabiału nie ma wpływu na rozwój cukrzycy, to konkretne produkty mogą mieć wpływ na ryzyko zachorowania.

Po uwzględnieniu różnych innych czynników, jak wiek czy przewlekłe choroby, okazało się, że duże spożycie jogurtu wiąże się z mniejszym ryzykiem zachorowania na cukrzycę typu 2., a jedzenie 28-gramowej porcji jogurtu dziennie zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę o 18 proc. Wyjaśnienie mechanizmu, stojącego za zaobserwowaną korelacją wymaga przeprowadzenie dalszych badań.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/jogurt-nabial-cukrzyca-typu-2-ryzyko-spozycie-konsumpcja-Mu-Chen,21464

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/jogurt-nabial-cukrzyca-typu-2-ryzyko-spozycie-konsumpcja-Mu-Chen,21464