Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Myślenie o ćwiczeniach zapobiega osłabieniu mięśni

Nauka i Technologie

Technika znana pod nazwą obrazowania mentalnego może zapobiegać osłabieniu nieużywanych mięśni. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Ohio dotyczyły sytuacji, w której ze względu na stan zdrowia uczestnicy badania nie mogli wykonywać ćwiczeń fizycznych.

Aby symulować taką sytuację, nadgarstek badanych osób był na kilka tygodni unieruchamiany gipsem. Część uczestników eksperymentu raz dziennie brała udział w seansach, podczas których wyobrażała sobie napinanie mięśni odpowiedzialnych za ruchy nadgarstka i zginanie ręki. Okazało się, że wizualizacja tych ruchów nie tylko spowalnia, ale również zapobiega postępującemu zmniejszaniu siły mięśni.

Jeden z badaczy, Brian Clark, stwierdził: „Wyniki naszego badania sugerują, że ćwiczenia z wykorzystaniem obrazowania mogą stanowić wartościowe narzędzie służące zapobieganiu lub spowalnianiu osłabienia mięśni jeśli problemy zdrowotne ograniczają lub uniemożliwiają poruszanie się”.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tech.money.pl/medycyna/artykul/miesnie-mozna-wzmocnic-sila-umyslu,241,0,1666801.html

Udostępnij

Jogurt może chronić przed cukrzycą typu 2.

Nauka i Technologie choroby Cukrzyca dieta jedzenie Jogurt medycyna zdrowie

Harwardzka Szkoła Zdrowia Publicznego powiązała wysokie spożycie jogurtu z mniejszym ryzykiem zachorowania na cukrzycę. Odkrycie jest wynikiem wieloletnich badań śledzących zdrowie i tryb życia amerykańskiego personelu medycznego. Rozpoczęto je jeszcze w 1976 roku, początkowo objęto nimi ponad 50 tys. mężczyzn (lekarzy różnych specjalizacji i osób związanych w różny sposób ze służbą zdrowia), do których w kolejnych turach dołączyło przez lata ponad 230 tys. pielęgniarek.

Monitorowanie zdrowia uczestników badania połączone z badaniem ich trybu życia pozwoliło na odkrycie, że o ile ogólne spożycie nabiału nie ma wpływu na rozwój cukrzycy, to konkretne produkty mogą mieć wpływ na ryzyko zachorowania.

Po uwzględnieniu różnych innych czynników, jak wiek czy przewlekłe choroby, okazało się, że duże spożycie jogurtu wiąże się z mniejszym ryzykiem zachorowania na cukrzycę typu 2., a jedzenie 28-gramowej porcji jogurtu dziennie zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę o 18 proc. Wyjaśnienie mechanizmu, stojącego za zaobserwowaną korelacją wymaga przeprowadzenie dalszych badań.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/jogurt-nabial-cukrzyca-typu-2-ryzyko-spozycie-konsumpcja-Mu-Chen,21464

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/jogurt-nabial-cukrzyca-typu-2-ryzyko-spozycie-konsumpcja-Mu-Chen,21464