Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Aktualizacja. Poseł Sławomir Nowak skazany

Polityka

na 20 tys. zł grzywny. Wyrok w sprawie Sławomira Nowaka zapadł dziś przed sądem Rejonowym Warszawa-Śródmieście. Prokurator Przemysław Nowak domagał się uznania winy i łącznie 20 tysięcy zł grzywny za złożenie pięciu fałszywych oświadczeń majątkowych, w których nie ujawnił wartościowego zegarka. Były minister transportu w rządzie Donalda Tuska nie był obecny podczas odczytywania wyroku.
Rano minister finansów Grzegorz Schetyna mówił, że jeśli Nowak zostanie uniewinniony, to otworzy się droga do tego, aby znów był w PO. Uchylił się jednak od odpowiedzi, czy znów obejmie funkcje szefa PO na Pomorzu. Sam Nowak po ujawnieniu sprawy zapowiadał, że kończy karierę polityczną, ale po odejściu Donalda Tuska do Brukseli, znów pojawił się w Sejmie.
Wieczorem w czwartek Zbigniew Nowak przesłał do Sejmu oświadczenie,że rezygnuje z członkostwa w klubie parlamentarnym Platformy Obywatelskiej i z mandatu posła.

http://www.rp.pl/artykul/10,1160557-Nowak-wroci-do-PO–Schetyna–Otworzy-sie-droga.html

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/10,1160557-Nowak-wroci-do-PO--Schetyna--Otworzy-sie-droga.html

Udostępnij

Rosja nikomu nie zagraża, ale będzie bronić suwerenności

Polityka agresja arktyka Krym obrona putin rosja wojsko

i integralności terytorialnej, powiedział prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin w Soczi na naradzie poświęconej rozwojowi Sił Zbrojnych. Była to druga narada na temat sił zbrojnych w Soczi, pierwsza, która odbyła się w poniedziałek poświęcona została rozwojowi dwóch grup wojsk, które stacjonować będą w Arktyce i na Krymie.
Rozmieszczanie rosyjskich instalacji wojskowych na Krymie skrytykował dowódca amerykańskich sił zbrojnych w Europie generał Philip Breedlove podczas wczorajszej wizyty w Kijowie. Według niego zagraża to bezpieczeństwu całego regionu.
Wczoraj prezydent Putin zapewnił, że Rosja nie będzie uczestniczyć w żadnych geopolitycznych rozgrywkach albo intrygach, a tym bardziej konfliktach, do których próbuje się ją wciągnąć. Konieczne jest jednak połączenia wysiłków wszystkich organów państwa przy realizacji zadań związanych z obroną Rosji.
W obydwóch naradach na temat wojska wzięli udział minister obrony Siergiej Szojgu, szef Sztabu Generalnego Walerij Gierasimow i wszyscy dowódcy rodzajów Sił Zbrojnych Rosji.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/putin-rosja-nikomu-nie-zagraza-ale-bedzie,58,0,1666106.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/putin-rosja-nikomu-nie-zagraza-ale-bedzie,58,0,1666106.html