Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rosja zamierza zagarnąć sąsiednie kraje

Europa

powiedział były doradca prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina Andriej Iłłarionow w wywiadzie dla radiowej Jedynki, nie tylko należące kiedyś do ZSSR. Rosji wystarczy jego zdaniem sił i środków na najbliższe dwa lata imperialnej polityki, jaką prowadzi teraz, dlatego będzie to najniebezpieczniejszy okres dla sąsiadów Rosji.
Iłłarionow twierdzi, że prezydent Putin przedstawił plany odbudowy imperium 24 października na spotkaniu w Soczi. Przypomina, że Angela Merkel ujawniła rozmowy z Putinem o Ukrainie, Mołdawii, Serbii i zachodnich Bałkanach jako strefie rosyjskich wpływów. Nowy podział świata na strefy wpływów Putin proponował również prezydentowi USA Barackowi Obamie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/7/1691/Artykul/1301040,Byly-doradca-Putina-ostrzega-najblizsze-dwa-lata-kluczowe-dla-ekspansji-Rosji-

Udostępnij

Rosja nie zgadza się na wojska pokojowe na Ukrainie

Europa kryzys na ukrainie rada bezpieczeństwa onz rosja separatyści ukraina Witalij Czurkin wojska pokojowe

Ambasador Rosji przy ONZ Witalij Czurkin odrzucił apel prorosyjskich separatystów na Ukrainie. We wtorek informowaliśmy o tym, że żądali oni zwołania posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie wysłania wojsk międzynarodowych, w tym Rosji do akcji „humanitarnej” na wschodnią Ukrainę. Czurkin ocenił ten pomysł jako mało realistyczny. W skład sił pokojowych miały wejść m.in. wojska rosyjskie. Separatyści znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji po tym, jak premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk 5 listopada odciął jakikolwiek dopływ pieniędzy z budżetu państwa na wschód Ukrainy. Ukraińskie władze przewidują również przerwanie obsługi rachunków bankowych na tamtym terenie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1301144,Rosjanie-nie-chca-sil-pokojowych-w-Donbasie-Ma-to-male-szanse-na-realizacje

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1301144,Rosjanie-nie-chca-sil-pokojowych-w-Donbasie-Ma-to-male-szanse-na-realizacje