Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rosja zamierza zagarnąć sąsiednie kraje

Europa

powiedział były doradca prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina Andriej Iłłarionow w wywiadzie dla radiowej Jedynki, nie tylko należące kiedyś do ZSSR. Rosji wystarczy jego zdaniem sił i środków na najbliższe dwa lata imperialnej polityki, jaką prowadzi teraz, dlatego będzie to najniebezpieczniejszy okres dla sąsiadów Rosji.
Iłłarionow twierdzi, że prezydent Putin przedstawił plany odbudowy imperium 24 października na spotkaniu w Soczi. Przypomina, że Angela Merkel ujawniła rozmowy z Putinem o Ukrainie, Mołdawii, Serbii i zachodnich Bałkanach jako strefie rosyjskich wpływów. Nowy podział świata na strefy wpływów Putin proponował również prezydentowi USA Barackowi Obamie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/7/1691/Artykul/1301040,Byly-doradca-Putina-ostrzega-najblizsze-dwa-lata-kluczowe-dla-ekspansji-Rosji-

Udostępnij

Rosja nie zgadza się na wojska pokojowe na Ukrainie

Europa kryzys na ukrainie rada bezpieczeństwa onz rosja separatyści ukraina Witalij Czurkin wojska pokojowe

Ambasador Rosji przy ONZ Witalij Czurkin odrzucił apel prorosyjskich separatystów na Ukrainie. We wtorek informowaliśmy o tym, że żądali oni zwołania posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie wysłania wojsk międzynarodowych, w tym Rosji do akcji „humanitarnej” na wschodnią Ukrainę. Czurkin ocenił ten pomysł jako mało realistyczny. W skład sił pokojowych miały wejść m.in. wojska rosyjskie. Separatyści znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji po tym, jak premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk 5 listopada odciął jakikolwiek dopływ pieniędzy z budżetu państwa na wschód Ukrainy. Ukraińskie władze przewidują również przerwanie obsługi rachunków bankowych na tamtym terenie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1301144,Rosjanie-nie-chca-sil-pokojowych-w-Donbasie-Ma-to-male-szanse-na-realizacje

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1301144,Rosjanie-nie-chca-sil-pokojowych-w-Donbasie-Ma-to-male-szanse-na-realizacje