Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rosja zamierza zagarnąć sąsiednie kraje

Europa

powiedział były doradca prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina Andriej Iłłarionow w wywiadzie dla radiowej Jedynki, nie tylko należące kiedyś do ZSSR. Rosji wystarczy jego zdaniem sił i środków na najbliższe dwa lata imperialnej polityki, jaką prowadzi teraz, dlatego będzie to najniebezpieczniejszy okres dla sąsiadów Rosji.
Iłłarionow twierdzi, że prezydent Putin przedstawił plany odbudowy imperium 24 października na spotkaniu w Soczi. Przypomina, że Angela Merkel ujawniła rozmowy z Putinem o Ukrainie, Mołdawii, Serbii i zachodnich Bałkanach jako strefie rosyjskich wpływów. Nowy podział świata na strefy wpływów Putin proponował również prezydentowi USA Barackowi Obamie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/7/1691/Artykul/1301040,Byly-doradca-Putina-ostrzega-najblizsze-dwa-lata-kluczowe-dla-ekspansji-Rosji-

Udostępnij

Rosja nie zgadza się na wojska pokojowe na Ukrainie

Europa kryzys na ukrainie rada bezpieczeństwa onz rosja separatyści ukraina Witalij Czurkin wojska pokojowe

Ambasador Rosji przy ONZ Witalij Czurkin odrzucił apel prorosyjskich separatystów na Ukrainie. We wtorek informowaliśmy o tym, że żądali oni zwołania posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie wysłania wojsk międzynarodowych, w tym Rosji do akcji „humanitarnej” na wschodnią Ukrainę. Czurkin ocenił ten pomysł jako mało realistyczny. W skład sił pokojowych miały wejść m.in. wojska rosyjskie. Separatyści znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji po tym, jak premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk 5 listopada odciął jakikolwiek dopływ pieniędzy z budżetu państwa na wschód Ukrainy. Ukraińskie władze przewidują również przerwanie obsługi rachunków bankowych na tamtym terenie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1301144,Rosjanie-nie-chca-sil-pokojowych-w-Donbasie-Ma-to-male-szanse-na-realizacje

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1301144,Rosjanie-nie-chca-sil-pokojowych-w-Donbasie-Ma-to-male-szanse-na-realizacje