Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Państwowa Komisja Wyborcza zakazała niszczenia kart

Polska

do głosowania z wyborów samorządowych dyrektorom delegatur Krajowego Biura Wyborczego(KBW). Zgodnie z prawem po 30 dniach od uznania wyborów za ważne delegatury KBW mogą występować do dyrektora Archiwum Państwowego o wyrażenie zgody na zniszczenie dokumentów z wyborów. Sekretarz PKW Kazimierz Czaplicki uzasadnił to wczoraj wieczorem na stronie internetowej Komisji „napływającymi apelami o nieniszczenie kart do głosowania”.
Do sądów okręgowych w całej Polsce składane są kolejne wnioski kwestionujące podane wyniki wyborów i domagające się ponownego przeliczenia głosów.
Państwowa Komisja przypomniała też, że „Wszystkie decyzje związane z ustaleniem wyników głosowania, w tym o uznaniu karty za ważną lub nieważną, głosu za ważny lub nieważny i ustalenie przyczyny nieważności głosu, a także na którego kandydata oddany został głos, lub czy głos oddany jest za wyborem kandydata, czy przeciw, muszą zatem być podejmowane przez wszystkich członków komisji uczestniczących w ustalaniu wyników głosowania”.
W skargach da sądów okręgowych powtarzają się informacje mężów zaufania obserwujących wybory, że w trakcie liczenia głosów poszczególni członkowie komisji dostawali pliki kart, indywidualnie liczyli glosy i podawali wynik do protokołów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/polska/art,22959,pkw-nie-niszczyc-kart-do-glosowania.html

Udostępnij

PKW znów wybrała system informatyczny

Polska II tura Państwowa Komisja Wyborcza PKW system informatyczny Wybory samorządowe 2014

W II turze wyborów Państwowa Komisja Wyborcza zastosuje po raz kolejny system informatyczny w celu podliczenia oddanych głosów. Przewodniczący komisji Stefan Jaworski powiedział, że jeśli ten system znów nie zadziała, zostanie wprowadzony system ręcznego liczenia głosów. Według PKW w systemie są jeszcze pewne niedociągnięcia, ale informatycy zdążą je usunąć. Decyzja o ponownym wykorzystaniu automatycznego liczenia głosów miała być podjęta „po głębokiej analizie” i przeprowadzeniu testów. Wykryto jedynie błąd edycyjny w wydrukach protokołów ale jest on łatwy do skorygowania.
II tura wyborów samorządowych odbędzie się 30 listopada w 890 gminach.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3662138,pkw-bedzie-liczyla-glosy-przy-pomocy-systemu-informatycznego-ktory-w-zasadzie-dziala-sprawnie,id,t.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3662138,pkw-bedzie-liczyla-glosy-przy-pomocy-systemu-informatycznego-ktory-w-zasadzie-dziala-sprawnie,id,t.html