Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

USA: protesty w 170 miastach, 400 aresztowanych

Świat

W 170 amerykańskich miejscowościach odbyły się protesty przeciw poniedziałkowej decyzji ławy przysięgłych sądu hrabstwa St. Louis w stanie Missouri. Przysięgli uznali, że nie ma podstaw do oskarżenia białego funkcjonariusza Darrena Wilsona, który sierpniu śmiertelnie postrzelił w miejscowości Ferguson 18-letniego czarnoskórego Michaela Browna. Zastrzelony – młody człowiek o wadze 130 kilogramów – był pod wpływem marihuany i rzucił się na policjanta.
Protesty zaczęły się, jak pisaliśmy, w Ferguson zaraz po ogłoszeniu decyzji. Manifestacje przekształciły się w zamieszki z podpalaniem budynków i rabowaniem sklepów. Zamieszek i rabunków nie przerwały apele o spokój prezydenta USA Baracka Obamy i rodziny zastrzelonego chłopca. Do wczoraj spokoju nie udało się przywrócić ani policji, ani 2 tysiącom żołnierzy Gwardii Narodowej wezwanych przez Gubernatora.
Wczorajsze protesty w innych miastach Ameryki były przeważnie spokojne, choć manifestanci blokowali mosty, tunele i autostrady, m.in. w Bostonie, Nowym Jorku, Los Angeles, Dallas i Atlancie. W kilku miejscach zdarzały się jednak rabunki. Protesty odbyły się również w kilku miastach Kanady, a nawet w Londynie.]

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,17035174,Protesty_w_170_amerykanskich_miastach__Juz_ponad_400.html#ixzz3KGkeFyJu

Udostępnij

W Egipcie skazano nieletnich za terroryzm

Świat agencja MENA Egipt Mohammed Mursi nieletni sąd więzienie wojsko zabici zbiorowy proces

78 nieletnich skazał dzisiaj egipski sąd na dwa do pięciu lat więzienia za udział w organizacji terrorystycznej. Młodzież domagała się powrotu na stanowisko prezydenta Mohammeda Mursiego, obalonego przez armię rok temu. Swoje poglądy wyrażali podczas protestów. Organizacje międzynarodowe chroniące prawa człowieka uznały decyzję egipskiego sądu za bezprecedensową w najnowszej historii. W zbiorowym procesie skazano chłopców w wieku od 13 do 17 lat za udział w różnych demonstracjach w okresie ostatnich trzech miesięcy. Agencja MENA podaje, że młodzi ludzie pochodzili z Bractwa Muzułmańskiego z którego wywodzi się prezydent Mursi. Policja i armia zabiły podczas tłumienia ulicznych protestów 1,4 tys demonstrantów – zwolenników obalonego prezydenta, a 15 tysięcy z nich trafiło do więzienia.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/egipt-78-nieletnich-skazanych-za-udzial-w-organizacji-terrorystycznej/6hqnc

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/egipt-78-nieletnich-skazanych-za-udzial-w-organizacji-terrorystycznej/6hqnc