Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Jogurt może chronić przed cukrzycą typu 2.

Nauka i Technologie

Harwardzka Szkoła Zdrowia Publicznego powiązała wysokie spożycie jogurtu z mniejszym ryzykiem zachorowania na cukrzycę. Odkrycie jest wynikiem wieloletnich badań śledzących zdrowie i tryb życia amerykańskiego personelu medycznego. Rozpoczęto je jeszcze w 1976 roku, początkowo objęto nimi ponad 50 tys. mężczyzn (lekarzy różnych specjalizacji i osób związanych w różny sposób ze służbą zdrowia), do których w kolejnych turach dołączyło przez lata ponad 230 tys. pielęgniarek.

Monitorowanie zdrowia uczestników badania połączone z badaniem ich trybu życia pozwoliło na odkrycie, że o ile ogólne spożycie nabiału nie ma wpływu na rozwój cukrzycy, to konkretne produkty mogą mieć wpływ na ryzyko zachorowania.

Po uwzględnieniu różnych innych czynników, jak wiek czy przewlekłe choroby, okazało się, że duże spożycie jogurtu wiąże się z mniejszym ryzykiem zachorowania na cukrzycę typu 2., a jedzenie 28-gramowej porcji jogurtu dziennie zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę o 18 proc. Wyjaśnienie mechanizmu, stojącego za zaobserwowaną korelacją wymaga przeprowadzenie dalszych badań.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/jogurt-nabial-cukrzyca-typu-2-ryzyko-spozycie-konsumpcja-Mu-Chen,21464

Udostępnij

Eksperymentalna ścieżka rowerowa produkuje prąd

Nauka i Technologie Cena energii Ekologia energia Energia słoneczna Fotowoltaika holandia Panele słoneczne Produkcja energii rowery Ścieżka rowerowa

70-metrowy odcinek ścieżki rowerowej w Holandii został pokryty panelami słonecznymi. Inwestycja, zrealizowana w mieście Krommenie odległym od Amsterdamu o około 25 kilometrów, kosztowała 3,7 mln dolarów. Zbudowano ją w ramach eksperymentu, pozwalającego przetestować to rozwiązanie przed zastosowaniem go na szerszą skalę.

Panele słoneczne zostały pokryte zabezpieczającą je, przezroczysta warstwą. W porównaniu z panelami umieszczonymi na dachach domów są mniej wydajne (różnica sięga 30 proc.), jednak nadrabiają to dostępnością. Powierzchnia dróg – nie tylko rowerowych – jest w Holandii większa od powierzchni wszystkich dachów, co otwiera nowe możliwości produkcji czystej energii.

Jak szacuje Deutsche Bank, już w 2015 roku cena tej energii w Stanach zjednoczonych zrówna się z ceną energii produkowanej z konwencjonalnych źródeł. Na początku lat 70. 1 kWh energii słonecznej kosztowała około 75 dolarów. W 2002 roku cena spadła poniżej jednego dolara, a w ciągu najbliższego roku, dzięki tanim panelom sprowadzanym z Chin, ma spaść do 42 centów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://nauka.newsweek.pl/panele-sloneczne-na-sciezce-rowerowej-newsweek-pl,artykuly,352488,1.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://nauka.newsweek.pl/panele-sloneczne-na-sciezce-rowerowej-newsweek-pl,artykuly,352488,1.html