Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Polscy rolnicy przekroczą unijne limity produkcji mleka

Finanse

o co najmniej 8 proc. Jest to równoznaczne z nałożeniem kar przez Komisję Europejską. Kary płacą producenci mleka. Zgodność produkcji mleka z kwotami przyznanymi przez UE rozpatruje się w rocznych sezonach, obecny – sezon 2014/2015 – skończy się w kwietniu przyszłego roku. Produkcję mierzy się nie w litrach, ale w kilogramach.
W oparciu o dotychczasową produkcję oraz dane z poprzednich lat specjaliści szacują, że polscy rolnicy przekroczą kwoty wyznaczone przez Unię o 8 proc., czyli 800 milionów kilogramów w ciągu roku, pięć razy więcej niż w poprzednim sezonie. Wysokość kary określona zostanie w kwietniu przyszłego roku.
Za nadprodukcję mleka w latach 2012-2013 Komisja Europejska nałożyła na Polskę karę w wysokości 4 mln euro, jak pisaliśmy przed trzema miesiącami. Narzucony przez Unię limit polscy rolnicy przekroczyli wówczas o zaledwie  0,2 procent. Rok później kara za przekroczenie kwoty mlecznej w roku 2013/2014 wyniosła już 50 mln euro.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/837959,polscy-rolnicy-zadrzeli-unia-europejska-wprowadza-surowe-kary-za-nadprodukcje-mleka.html

Udostępnij

Pozew zbiorowy przeciw bankowi Credit Agricole

Finanse Credit Agricole kredyt hipoteczny Lukas Bank pozew zbiorowy sąd Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

złożyli w sądzie klienci, którzy od 2004 do 2009 roku zaciągali w Credit Agricole, dawnym Lukas Banku, kredyt hipoteczny z obowiązkowym ubezpieczeniem niskiego wkładu własnego. Kilkunastu klientów domaga się zwrotu niesłusznie pobranych od nich pieniędzy, po kilka tysięcy zł na osobę. Kredytobiorcy uważają, że w umowie ubezpieczenia kredytu były niekorzystne dla nich warunki. W 2009 roku Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że praktyka ubezpieczania niskiego wkładu własnego jest niedozwolona. Najważniejsze z kwestionowanych warunków to brak możliwości wyboru firmy ubezpieczeniowej, bo bank podpisał umowę tylko z jedną oraz zasad, że zapłaconej składki bank nie zwracał.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://gospodarka.dziennik.pl/finanse/artykuly/476230,kredyt-hipoteczny-pozew-zbiorowy-przeciw-credit-agricole.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://gospodarka.dziennik.pl/finanse/artykuly/476230,kredyt-hipoteczny-pozew-zbiorowy-przeciw-credit-agricole.html