Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rosja nie zgadza się na wojska pokojowe na Ukrainie

Europa

Ambasador Rosji przy ONZ Witalij Czurkin odrzucił apel prorosyjskich separatystów na Ukrainie. We wtorek informowaliśmy o tym, że żądali oni zwołania posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie wysłania wojsk międzynarodowych, w tym Rosji do akcji „humanitarnej” na wschodnią Ukrainę. Czurkin ocenił ten pomysł jako mało realistyczny. W skład sił pokojowych miały wejść m.in. wojska rosyjskie. Separatyści znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji po tym, jak premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk 5 listopada odciął jakikolwiek dopływ pieniędzy z budżetu państwa na wschód Ukrainy. Ukraińskie władze przewidują również przerwanie obsługi rachunków bankowych na tamtym terenie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1301144,Rosjanie-nie-chca-sil-pokojowych-w-Donbasie-Ma-to-male-szanse-na-realizacje

Udostępnij

Grecja: na lotniskach, na kolei, w żegludze, w urzędach, szkołach

Europa grecja oszczędności przestrzeń powietrzna strajk świadczenia socjalne związki zawodowe

oraz wielu innych urzędach, instytucjach i przedsiębiorstwach odbyć się ma jutro całodniowy strajk. Greckie związki zawodowe protestują przeciw polityce oszczędnościowej rządu, w szczególności cięciom plac i ograniczaniu świadczeń socjalnych. Do strajków wzywają związki pracowników sektora publicznego oraz firm prywatnych.
Według zapowiedzi związku zawodowego kontrolerów ruchu lotniczego przestrzeń powietrzna nad Grecją będzie jutro zamknięta. Nie będzie działać też komunikacja lotnicza, promowa i kolejowa, w tym ateńskie metro.
Dziś strajkują greccy dziennikarze, radio i telewizja nadają archiwalne programy, a jutro nie ukażą się gazety.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/strajk-w-grecji-jutro-wielki-paraliz-w-calym,160,0,1665696.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/strajk-w-grecji-jutro-wielki-paraliz-w-calym,160,0,1665696.html