Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

PKW znów wybrała system informatyczny

Polska

W II turze wyborów Państwowa Komisja Wyborcza zastosuje po raz kolejny system informatyczny w celu podliczenia oddanych głosów. Przewodniczący komisji Stefan Jaworski powiedział, że jeśli ten system znów nie zadziała, zostanie wprowadzony system ręcznego liczenia głosów. Według PKW w systemie są jeszcze pewne niedociągnięcia, ale informatycy zdążą je usunąć. Decyzja o ponownym wykorzystaniu automatycznego liczenia głosów miała być podjęta „po głębokiej analizie” i przeprowadzeniu testów. Wykryto jedynie błąd edycyjny w wydrukach protokołów ale jest on łatwy do skorygowania.
II tura wyborów samorządowych odbędzie się 30 listopada w 890 gminach.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3662138,pkw-bedzie-liczyla-glosy-przy-pomocy-systemu-informatycznego-ktory-w-zasadzie-dziala-sprawnie,id,t.html

Udostępnij

Koalicja PO i PSL będzie rządzić w 15 sejmikach

Polska ewa kopacz Jarosław Kaczyński PiS po psl seimik sfałszowane wybory

powiedziała wczoraj premier Ewa Kopacz. Wybory samorządowe zostały sfałszowane, oświadczył również wczoraj prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Przenosimy koalicję rządową, która sprawdza się, jak państwo wiecie, od 7 lat, na poziomy samorządowe – mówiła Ewa Kopacz na konferencji prasowej zwołanej wspólnie z wicepremierem i szefem PSL-u Januszem Piechocińskim.
Według obwieszczenia Państwowej Komisji Wyborczej w wyborach do sejmików wojewódzkich PiS uzyskał 26,85 proc., PO – 26,36 proc., PSL – 23,68 proc., SLD-Lewica Razem – 8,78 proc. Koalicja PO – PSL ma większość 15 sejmikach wojewódzkich, tylko w sejmiku podkarpackim większość ma PiS.
Jarosław Kaczyński przemawiając w Sejmie określił te wyniki jako sfałszowane
Z tej najważniejszej w Polsce trybuny muszą paść słowa prawdy: te wybory zostały sfałszowane – powiedział – Dlatego składam wniosek w imieniu klubu PiS o przerwanie obrad i zwołanie Konwentu Seniorów po to, żeby jeszcze raz rozpatrzyć projekt ustawy złożony przez klub PiS w sprawie skrócenia kadencji sejmików wojewódzkich. Wniosek ten został przez marszałka sejmu Radosława Sikorskiego odłożony do późniejszego rozpatrzenia.

Udostępnij Komentarze

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze