Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Świetna passa Realu Madryt trwa

Sport

Real Madryt wygrał już 15 mecz z rzędu, licząc wszystkie rozgrywki. W środę wieczorem „Królewscy” pokonali na wyjeździe FC Basel 1:0 i zapewnili sobie pierwsze miejsce w swojej grupie rozgrywek Ligi Mistrzów. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 35 minucie gry Cristiano Ronaldo. Dla Portugalczyka było to 71 trafienie w Champions League, którym zrównał się w liczbie bramek z Raulem. Lepszym strzelcem w tych rozgrywkach jest jedynie Lionel Messi, z 74 bramkami.

Zwyciężając piętnasty raz z rzędu Real Madryt pod wodzą Carlo Ancelottiego wyrównał rekord ustanowiony gdy trenerem zespołu był Jose Mourinho.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://sport.tvp.pl/17820613/real-wygral-z-basel-ancelotti-jak-mourinho

Udostępnij

Roczne zarobki karą za korupcję

Sport korupcja piłka nożna pzpn stefan majewski trenerzy

PZPN ma nowy pomysł na walkę z korupcją w środowisku trenerów. Zgodnie z nim, każdy szkoleniowiec, któremu udowodniono by handel meczami musiałby zapłacić grzywnę równą rocznym zarobkom w sezonie, w którym dopuścił się korupcji.

– Musimy się stanowczo odciąć od złej przeszłości i pokazać, że wychowujemy trenerów, którym nawet do głowy nie przyjdzie nieuczciwość – zapowiada dyrektor techniczny PZPN, Stefan Majewski.

To kolejny pomysł związku, który stara się zaprowadzić porządek w środowisku trenerów. Od przyszłego roku trener będzie mógł pracować w jednej rundzie tylko w jednym klubie na tym samym poziomie rozgrywkowym. Nie będzie możliwe zatrudnienie zwolnionego z jednego klubu w innym zespole na stanowisku trenera-koordynatora – dotąd kluby często stosowały taką procedurę, a przepisy były polem do popisu dla prawników. – Zależy nam, by przepisy były maksymalnie jednoznaczne – dodaje Majewski.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/ekstraklasa,oswiadczenia-antykorupcyjne-dla-trenerow-,artykul,521424,1,381.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/ekstraklasa,oswiadczenia-antykorupcyjne-dla-trenerow-,artykul,521424,1,381.html