Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Grecja: na lotniskach, na kolei, w żegludze, w urzędach, szkołach

Europa

oraz wielu innych urzędach, instytucjach i przedsiębiorstwach odbyć się ma jutro całodniowy strajk. Greckie związki zawodowe protestują przeciw polityce oszczędnościowej rządu, w szczególności cięciom plac i ograniczaniu świadczeń socjalnych. Do strajków wzywają związki pracowników sektora publicznego oraz firm prywatnych.
Według zapowiedzi związku zawodowego kontrolerów ruchu lotniczego przestrzeń powietrzna nad Grecją będzie jutro zamknięta. Nie będzie działać też komunikacja lotnicza, promowa i kolejowa, w tym ateńskie metro.
Dziś strajkują greccy dziennikarze, radio i telewizja nadają archiwalne programy, a jutro nie ukażą się gazety.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/strajk-w-grecji-jutro-wielki-paraliz-w-calym,160,0,1665696.html

Udostępnij

Prorosyjscy separatyści żądają zwołania posiedzenia ONZ

Europa Arsenij Jaceniuk donbas kryzys na ukrainie rada bezpieczeństwa onz rosja separatyści ukraina wojna na Ukrainie

Rada Bezpieczeństwa ONZ miałaby rozpatrzyć wprowadzenie wojsk pokojowych na tereny opanowane przez separatystów. W komunikacie rebeliantów opublikowanym w internecie czytamy: „Zwracamy się do społeczności międzynarodowej i Federacji Rosyjskiej z prośbą o powstrzymanie katastrofy humanitarnej i socjalnego ludobójstwa, do których doprowadziły działania ukraińskich władz”. Wojska pokojowe miałyby kontrolować Kijów w wypełnianiu porozumień i rozwiązać problemy humanitarne i socjalne.
Żądanie separatystów jest postrzegane jako odpowiedź na coraz większą izolację Donbasu przez Ukrainę. Premier Arsenij Jaceniuk ogłosił dwa tygodnie temu, że wstrzymuje dla wschodniej Ukrainy wypłaty rent, emerytur i jakichkolwiek dotacji z budżetu państwa.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103086,17025265,Ukraina__Separatysci_chca_sprowadzenia_wojsk_pokojowych.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103086,17025265,Ukraina__Separatysci_chca_sprowadzenia_wojsk_pokojowych.html