Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Koalicja PO i PSL będzie rządzić w 15 sejmikach

Polska

powiedziała wczoraj premier Ewa Kopacz. Wybory samorządowe zostały sfałszowane, oświadczył również wczoraj prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Przenosimy koalicję rządową, która sprawdza się, jak państwo wiecie, od 7 lat, na poziomy samorządowe – mówiła Ewa Kopacz na konferencji prasowej zwołanej wspólnie z wicepremierem i szefem PSL-u Januszem Piechocińskim.
Według obwieszczenia Państwowej Komisji Wyborczej w wyborach do sejmików wojewódzkich PiS uzyskał 26,85 proc., PO – 26,36 proc., PSL – 23,68 proc., SLD-Lewica Razem – 8,78 proc. Koalicja PO – PSL ma większość 15 sejmikach wojewódzkich, tylko w sejmiku podkarpackim większość ma PiS.
Jarosław Kaczyński przemawiając w Sejmie określił te wyniki jako sfałszowane
Z tej najważniejszej w Polsce trybuny muszą paść słowa prawdy: te wybory zostały sfałszowane – powiedział – Dlatego składam wniosek w imieniu klubu PiS o przerwanie obrad i zwołanie Konwentu Seniorów po to, żeby jeszcze raz rozpatrzyć projekt ustawy złożony przez klub PiS w sprawie skrócenia kadencji sejmików wojewódzkich. Wniosek ten został przez marszałka sejmu Radosława Sikorskiego odłożony do późniejszego rozpatrzenia.

poprzedni następny nastepny post
Udostępnij

Wybuch gazu w bloku w Bytomiu

Polska Bytom dochodzenie Dziecko poszkodowani straż pożarna wybuch gazu zawalenie stropu

Do wybuchu doszło w jednym z bloków przy ulicy Energetyki. Straż pożarna poinformowała, że rannych zostało osiem osób, a 46 zostało ewakuowanych. Wśród rannych jest jedno dziecko. Dyżurny komendy miejskiej straży pożarnej w Bytomiu otrzymał zgłoszenie we wtorek o godzinie 21:48. Na miejsce pojechało trzynaście wozów strażackich. Wskutek wybuchu w bloku zawalił się strop między parterem i pierwszym piętrem. Strażacy od razu zabrali się do sprawdzenia, czy wszyscy są bezpieczni, a później zabezpieczyli budynek przed kolejnymi uszkodzeniami. Nie wiadomo jaka była przyczyna wybuchu, choć wiadomo na pewno, że był to wybuch gazu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/wybuch-gazu-w-bloku-w-bytomiu-osiem-osob-w-szpitalach-wsrod-rannych-dziecko,492401.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/wybuch-gazu-w-bloku-w-bytomiu-osiem-osob-w-szpitalach-wsrod-rannych-dziecko,492401.html