Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Roczne zarobki karą za korupcję

Sport

PZPN ma nowy pomysł na walkę z korupcją w środowisku trenerów. Zgodnie z nim, każdy szkoleniowiec, któremu udowodniono by handel meczami musiałby zapłacić grzywnę równą rocznym zarobkom w sezonie, w którym dopuścił się korupcji.

– Musimy się stanowczo odciąć od złej przeszłości i pokazać, że wychowujemy trenerów, którym nawet do głowy nie przyjdzie nieuczciwość – zapowiada dyrektor techniczny PZPN, Stefan Majewski.

To kolejny pomysł związku, który stara się zaprowadzić porządek w środowisku trenerów. Od przyszłego roku trener będzie mógł pracować w jednej rundzie tylko w jednym klubie na tym samym poziomie rozgrywkowym. Nie będzie możliwe zatrudnienie zwolnionego z jednego klubu w innym zespole na stanowisku trenera-koordynatora – dotąd kluby często stosowały taką procedurę, a przepisy były polem do popisu dla prawników. – Zależy nam, by przepisy były maksymalnie jednoznaczne – dodaje Majewski.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/ekstraklasa,oswiadczenia-antykorupcyjne-dla-trenerow-,artykul,521424,1,381.html

Udostępnij

Stefan Hula zastąpi Kamila Stocha

Sport kamil stoch puchar świata skoki narciarskie stefan hula łukasz kruczek

Kontuzja Kamila Stocha nie pozwoli mu na udział w drugim już konkursie z cyklu Pucharu Świata. Zdobywca Kryształowej Kuli w miniony weekend nie wziął udziału w zawodach w Klingenthal, teraz lekarze reprezentacji orzekli, że lepiej będzie, jeśli Stoch nie wystąpi także w Kuusamo i wróci do rywalizacji w pełni zdrowy. Lider polskiej ekipy odczuwa jeszcze ból stawu skokowego, a lekarze obawiają się, by przy skrajnym zgięciu – w czasie dojazdu do progu skoczni – nie doznał kolejnej kontuzji. Decyzją trenera Łukasza Kruczka, zamiast Stocha do Finlandii na następny konkurs pojedzie Stefan Hula.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://eurosport.onet.pl/zimowe/skoki-narciarskie/ps-w-kuusamo-stefan-hula-zastapi-kamila-stocha/jwtzs

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://eurosport.onet.pl/zimowe/skoki-narciarskie/ps-w-kuusamo-stefan-hula-zastapi-kamila-stocha/jwtzs