Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Atak cyberprzestępców sparaliżował Sony Pictures

Nauka i Technologie

Japońska firma po raz kolejny padła ofiarą cyberprzestępców. Na monitorach pracowników Sony Pictures pojawił się komunikat z informacją, że osoba lub grupa osób, podpisujących się jako GOP, weszła w posiadanie firmowych plików z ważnymi informacjami.

Do Internetu wyciekł również wykaz dokumentów, które – rzekomo – znalazły się w rękach cyberprzestępców. Nazwy plików wskazują m.in. na skany paszportów gwiazd filmowych (jak Cameron Diaz i Angelina Jolie) czy treść umów, w tym z Krzysztofem Pendereckim oraz na inne, wewnętrzne dokumenty.

Nieoficjalne informacje wskazują, że problem Sony Pictures ma charakter globalny, a firma została częściowo sparaliżowana. Co więcej, przestępcy przejęli również czasowo kontrolę nad oficjalnym kontem firmy na Twitterze.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://niebezpiecznik.pl/post/sony-totalnie-zhackowane-wykradziono-olbrzymia-ilosc-danych-i-zablokowano-komputery-pracownikom-ponoc-takze-tym-w-polsce-siedziby-zamkniete-pracownicy-zwolnieni-do-domow/

Udostępnij

Czarny diabeł morski został sfilmowany po raz pierwszy

Nauka i Technologie Czarny diabeł morski Diabeł morski Drapieżniki Ichtiologia Kalifornia Monterey Bay przyroda Ryby Ryby głębinowe

Należąca do rzędu żabnicowatych (Lophiiformes) ryba to przedstawiciel jednego z najrzadziej obserwowanych w naturze gatunków. Tym razem udało się go nie tylko zaobserwować, ale również nagrać. Było to możliwe dzięki zdalnie sterowanej łodzi podwodnej, należącej do Monterey Bay Aquarium Research Institute (MBARI), która na głębokości około 600 metrów prowadziła badania w zatoce Monterey Bay w Kalifornii.

Uwieczniony na nagraniu czarny diabeł morski mierzy około 9 centymetrów. Ta głębinowa ryba jest drapieżnikiem, żyjącym na głębokości co najmniej 300 metrów i stosuje ciekawy sposób polowania – w ciemnościach wabi inne ryby za pomocą emitującej światło wypustki na głowie.

Dzięki filmowi naukowcy, zajmujący się tym gatunkiem zdobyli cenną wiedzę, o czym wspomina Bruce Robinson z MBARI: „[Nagranie] pokazuje, w jaki sposób czarny diabeł morski przemieszcza się i orientuje w przestrzeni.”

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/ciekawostki,49/czarny-diabel-morski-sfilmowany-pierwszy-raz-prawda-ze-uroczy,150696,1,0.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/ciekawostki,49/czarny-diabel-morski-sfilmowany-pierwszy-raz-prawda-ze-uroczy,150696,1,0.html