Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

GUS: spada bezrobocie, szybciej rośnie sprzedaż

Gospodarka

Sprzedaż detaliczna w Polsce liczona rok do roku wzrosła w październiku o 2,3 proc., we wrześniu jej wzrost wyniósł 1,6 proc. Analitycy przewidywali taki wzrost.
W urzędach pracy zarejestrowało się w październiku 232,4 tys. bezrobotnych, o 1,4 tys. mniej niż we wrześniu. Liczba wszystkich bezrobotnych wynosiła w końcu października 1.784,8 tys. osób. Oznacza to spadek o 2,0 proc. w stosunku do września, a w ujęciu rocznym spadek o 14,0 proc.
Stopa bezrobocia wynosiła w październiku 11,3 proc. – we wrześniu 11,5 proc. – podobnie jak poziom sprzedaży detalicznej, zgodnie z przewidywaniami analityków.
Październik był 9 miesiącem spadku bezrobocia w Polsce.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/gus-sprzedaz-detaliczna-rosnie-bezrobocie-spada_a18945

Udostępnij

Rosja poprosi OPEC o zmniejszenie wydobycia ropy

Gospodarka ceny Kommiersant opec ropa rosja wydobycie

deklarując, że sama też zmniejszy swoje. Miałoby to na celu zatrzymanie spadków cen ropy, a nawet wywołanie podwyżek. O zamiarze złożenia takiej prośby jutro, w przeddzień czwartkowej międzynarodowej konferencji w Wiedniu na  temat rozwoju międzynarodowego rynku ropy informuje dziś rosyjski dziennik „Kommiersant”. Minister energetyki Aleksandr Nowak i prezes Rosneft Igor Sieczin. Zaproponują eksporterom obniżenie wydobycia o 5 proc. w skali roku (70 mln ton), w zamian za własną redukcję na poziomie 3 proc. (15 mln ton).
Obecna cena ropy może kosztować Rosję, jak pisaliśmy, nawet 100 mld dolarów rocznie, a ponadto, twierdzi dziennik, pojawiły się problemy z magazynowaniem zapasów, bo spada popyt na rosyjską ropę.
W 2008 roku OPEC poprosił Rosję o ograniczenie wydobycia, Rosjanie wówczas odmówili.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/481752/Rosja-poprosi-o-zmniejszenie-wydobycia-ropy-Do-100-mld-dol-strat-rocznie/

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/481752/Rosja-poprosi-o-zmniejszenie-wydobycia-ropy-Do-100-mld-dol-strat-rocznie/