Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Prorosyjscy separatyści żądają zwołania posiedzenia ONZ

Europa

Rada Bezpieczeństwa ONZ miałaby rozpatrzyć wprowadzenie wojsk pokojowych na tereny opanowane przez separatystów. W komunikacie rebeliantów opublikowanym w internecie czytamy: „Zwracamy się do społeczności międzynarodowej i Federacji Rosyjskiej z prośbą o powstrzymanie katastrofy humanitarnej i socjalnego ludobójstwa, do których doprowadziły działania ukraińskich władz”. Wojska pokojowe miałyby kontrolować Kijów w wypełnianiu porozumień i rozwiązać problemy humanitarne i socjalne.
Żądanie separatystów jest postrzegane jako odpowiedź na coraz większą izolację Donbasu przez Ukrainę. Premier Arsenij Jaceniuk ogłosił dwa tygodnie temu, że wstrzymuje dla wschodniej Ukrainy wypłaty rent, emerytur i jakichkolwiek dotacji z budżetu państwa.

Donbas to nazwa okręgu przemysłowego leżącego na wschodniej Ukrainie i w zachodniej Rosji. W Donbasie znajdują się duże pokłady węgla. Największym miastem regionu jest Donieck mający prawie milion mieszkańców. Czytaj więcej o: donbas».

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103086,17025265,Ukraina__Separatysci_chca_sprowadzenia_wojsk_pokojowych.html

Udostępnij

Większość Rosjan popiera separatystyczne republiki

Europa centrum lewady doniecka republika ludowa rosja sondaż ukraina wojska ługańska republika ludowa

Ługańską i Doniecką, ale jest przeciwna obecności tam rosyjskich wojsk.
Na pytanie, czy w razie wznowienia działań wojennych na wschodzie Ukrainy należy wprowadzić tam wojska rosyjskie, odpowiedzi „tak” i „raczej tak” udzieliło łącznie 23 procent badanych. „Raczej nie” odpowiedziało 32 procent, a „zdecydowanie nie” – 26. Natomiast na pytanie: „Czy Rosja powinna uznać niepodległe republiki ludowe – Doniecką i Ługańską?” – 26 procent Rosjan odpowiedziało: „zdecydowanie tak”, a dalszych 39 procent – „raczej tak”. „Raczej nie” i „zdecydowanie nie” odpowiedziało 12 procent.
Istnienie Ukrainy jako samodzielnego państwa z własną historią akceptuje 41 proc. Rosjan, również 41 proc. uważa, że Ukraina nie ma własnej historii jako odrębne państwo. 36 procent uznało, że najlepiej byłoby, gdyby Kijów samodzielnie rozwiązał problemy ze wschodnimi obwodami. Tyle samo Rosjan uznało, że pokojowe rozwiązanie konfliktu powinno nastąpić za pośrednictwem Rosji.
Sondaż przeprowadził niezależny ośrodek Centrum Lewady od 14 do 17 listopada na reprezentatywnej próbie 1600 pełnoletnich osób.

Donbas to nazwa okręgu przemysłowego leżącego na wschodniej Ukrainie i w zachodniej Rosji. W Donbasie znajdują się duże pokłady węgla. Największym miastem regionu jest Donieck mający prawie milion mieszkańców. Czytaj więcej o: donbas».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17797585/rosjanie-przeciw-wprowadzeniu-wojsk-na-ukraine-ale-za-uznaniem-republik-ludowych

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17797585/rosjanie-przeciw-wprowadzeniu-wojsk-na-ukraine-ale-za-uznaniem-republik-ludowych