Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Wybuch gazu w bloku w Bytomiu

Polska

Do wybuchu doszło w jednym z bloków przy ulicy Energetyki. Straż pożarna poinformowała, że rannych zostało osiem osób, a 46 zostało ewakuowanych. Wśród rannych jest jedno dziecko. Dyżurny komendy miejskiej straży pożarnej w Bytomiu otrzymał zgłoszenie we wtorek o godzinie 21:48. Na miejsce pojechało trzynaście wozów strażackich. Wskutek wybuchu w bloku zawalił się strop między parterem i pierwszym piętrem. Strażacy od razu zabrali się do sprawdzenia, czy wszyscy są bezpieczni, a później zabezpieczyli budynek przed kolejnymi uszkodzeniami. Nie wiadomo jaka była przyczyna wybuchu, choć wiadomo na pewno, że był to wybuch gazu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/wybuch-gazu-w-bloku-w-bytomiu-osiem-osob-w-szpitalach-wsrod-rannych-dziecko,492401.html

Udostępnij

Ukradli buty dzieci zamordowanych na Majdanku

Polska Niemcy obóz koncentracyjny Państwowe Muzeum na Majdanku włamanie

złodzieje, którzy włamali się do muzeum na Majdanku. Kradzież zdarzyła się między 18 a 20 listopada, ale dopiero wczoraj pracownicy muzeum zawiadomili policję. Zwlekali, bo nie byli pewni, czy coś zginęło.
Włamywacze przecięli pogrodzenie i weszli do obozowego baraku. Ukradli stamtąd osiem dziecięcych butów, które zostały po dzieciach zamordowanych przez Niemców i były muzealnymi eksponatami.
Majdanek to potoczna nazwa niemieckiego obozu koncentracyjnego na przedmieściach Lublina. Przez obóz, który działał od 1941 do 1944 roku. przeszło ok. 150 000 osób, według najnowszych badań zamordowanych zostało lub zmarło z wycieńczenia 78 000 więźniów. Państwowe Muzeum na Majdanku (PMM) powstało w listopadzie 1944 roku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17797494/wlamanie-do-muzeum-na-majdanku-zginelo-osiem-bucikow-dzieciecych

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17797494/wlamanie-do-muzeum-na-majdanku-zginelo-osiem-bucikow-dzieciecych