Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Komisja Europejska blokuje wypłatę dotacji dla Polski

Finanse

KE nie zatwierdziła dotąd żadnego polskiego programu operacyjnego, choć według zapowiedzi miało to nastąpić najpóźniej w lipcu. Kwota przyznana Polsce przez Unię Europejską na lata 2014 – 2020 wynosi 77 mld euro. Zasilić one mają 21 polskich programów operacyjnych, według których finansowanie obejmie głównie samorządy i przedsiębiorstwa. Największe kwoty przeznaczone są na infrastrukturę, która ma z kolei przyspieszyć rozwój gospodarczy Polski dzięki polepszeniu warunków prowadzenia biznesu.
Programy operacyjne wysłane zostały do Brukseli w kwietniu, ale do października nikt się nimi tam nie zajął. Tymczasem mijają terminy wydawania ustalone w unijnym harmonogramie. Minister infrastruktury i rozwoju Maria Wasiak zapewnia, że rząd dotrzymał wszystkich terminów uzgodnionych z Komisją Europejską.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.onet.pl/bruksela-opoznia-miliardy-dla-polski,18490,5665012,1,prasa-detal

Udostępnij

Bank Zachodni podniesie opłaty za konta i karty

Finanse Alior Bank Bank BPH bank zachodni wbk Citi Bank Handlowy interchange karta opłaty pko bp stopy procentowe wzrost

Zmiany mają nastąpić od lutego przyszłego roku. Opłaty za poszczególne typy kart będą wyższe albo też zmienią się warunki zmniejszenia opłat. Na przykład, żeby płacić 1 zł zamiast 5 za kartę Visa Electron <30, Visa Electron Aktywni 50+ i Karty Mastercard Payback trzeba wykonać jedną transakcję miesięcznie, od lutego potrzebnych będzie aż 5. Zwiększą się też opłaty na kontach oszczędnościowych i spadnie wysokość ich oprocentowania.
Podwyżki opłat dla indywidualnych klientów – bo do tego zmiany się sprowadzają – są skutkiem zmniejszenia się opłat interchange oraz spadków stóp procentowych NBP. Banki, twierdzą analitycy, odbijają sobie straty na indywidualnych klientach. Wcześniej opłaty podniósł PKO BP, a Alior Bank, Bank BPH i Citi Bank Handlowy zapowiedziały podwyżki na początek przyszłego roku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Duze-podwyzki-w-BZ-WBK-Karta-do-Konta-Godnego-Polecenia-bedzie-platna-7224901.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Duze-podwyzki-w-BZ-WBK-Karta-do-Konta-Godnego-Polecenia-bedzie-platna-7224901.html