Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Ukradli buty dzieci zamordowanych na Majdanku

Polska

złodzieje, którzy włamali się do muzeum na Majdanku. Kradzież zdarzyła się między 18 a 20 listopada, ale dopiero wczoraj pracownicy muzeum zawiadomili policję. Zwlekali, bo nie byli pewni, czy coś zginęło.
Włamywacze przecięli pogrodzenie i weszli do obozowego baraku. Ukradli stamtąd osiem dziecięcych butów, które zostały po dzieciach zamordowanych przez Niemców i były muzealnymi eksponatami.
Majdanek to potoczna nazwa niemieckiego obozu koncentracyjnego na przedmieściach Lublina. Przez obóz, który działał od 1941 do 1944 roku. przeszło ok. 150 000 osób, według najnowszych badań zamordowanych zostało lub zmarło z wycieńczenia 78 000 więźniów. Państwowe Muzeum na Majdanku (PMM) powstało w listopadzie 1944 roku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17797494/wlamanie-do-muzeum-na-majdanku-zginelo-osiem-bucikow-dzieciecych

Udostępnij

Policja wypracuje zasady współpracy z dziennikarzami

Polska interwencja w PKW ministerstwo spraw wewnętrznych PAP policja teresa piotrowska TV Republika zatrzymanie dziennikarzy

Komenda Główna Policji musi wypracować zasady współpracy z przedstawicielami mediów podczas interwencji. Rzeczniczka Ministerstwa Spraw Wewnętrznych poinformowała, że funkcjonariuszy zobowiązała do tego szefowa MSW Teresa Piotrowska. W nocy z czwartku na piątek, gdy do siedziby Państwowej Komisji Wyborczej wtargnęła grupa osób, policja zdecydowała się na interwencję i zatrzymała 12 osób. Wśród nich było dwóch dziennikarzy: jeden z PAP, a drugi z TV Republika. Policja oskarżyła ich przed sądem o „naruszenie miru domowego”. Dziennikarze nie przyznają się do winy, wyjaśniają, że wykonywali zadania dziennikarskie, nie utrudniając przy tym pracy policji. Podkreślają też, że w PKW było kilkudziesięciu innych dziennikarzy, a policja zatrzymała tylko ich. Na czym więc mogłyby polegać nowe zasady współpracy policji z mediami w takich sytuacjach? Jest kilka pomysłów, np. wprowadzenie łącznika między policją a dziennikarzami, albo wyposażenie przedstawicieli mediów w specjalne kamizelki.

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17021961,Policja_ma_wypracowac_zasady_wspolpracy_z_dziennikarzami_.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17021961,Policja_ma_wypracowac_zasady_wspolpracy_z_dziennikarzami_.html