Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Trwają zamieszki w Ferguson w stanie Missouri

Świat

po odmówieniu przez sąd postawienia w stan oskarżenia białego policjanta, który w sierpniu zastrzelił czarnego 18-latka Michaela Browna. Ława przysięgłych hrabstwa St. Louis uznała w poniedziałek, że nie ma podstaw do oskarżenia funkcjonariusza Darrena Wilsona. Zgromadzony pod sądem tłum najpierw otoczył komendę policji, a potem zaczął plądrować sklepy. O spokój apelowała rodzina zastrzelonego chłopca i prezydent USA Barack Obama.
Demonstranci spalili dwa policyjne radiowozy i podpalili kilkanaście budynków. Jak informuje policja w wielu miejscach słychać było strzały z broni palnej, ale nie ma informacji o zabitych czy rannych. Policja zatrzymała 29 osób. W ocenie szefa lokalne policji Jona Belmara zamieszki są znacznie gwałtowniejsze i większe niż zamieszki w sierpniu po zastrzeleniu chłopca.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/news-zamieszki-w-ferguson-29-zatrzymanych,nId,1563958

Udostępnij

W pomyłkach amerykańskiej armii zginęło 1147 osób

Świat cywile drony naloty niewinne ofiary ofiary Reprieve terroryści The Guardian USA

W nalotach dronów na 41 podejrzanych terrorystów w Pakistanie i Jemenie zginęło około 1147 niewinnych osób. Mówią o tym dane zebrane przez organizację praw człowieka Reprieve, które opublikował brytyjski dziennik „The Guardian”. Organizacja Reprieve przeanalizowała tylko przypadki, w których drony atakowały cel więcej niż jeden raz. Te naloty, które powiodły się za pierwszym razem oraz te wymierzone w grupę ludzi na podstawie ich podejrzanego zachowania, nie zostały wzięte pod uwagę. Według gazety, która opublikowała te dane, jest to powód do podważenia ścisłości informacji wywiadu USA, które służą do wyznaczania celów, ocenianych przez amerykańskie wojsko jako „precyzyjne”. Gazeta podkreśla również, że z 41 wyznaczonych celów, siedmiu podejrzanych nadal żyje.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Szokujace-pomylki-amerykanskiej-armii-Zginelo-1147-niewinnych-osob,wid,17055212,wiadomosc.html?ticaid=113dd0&_ticrsn=3

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Szokujace-pomylki-amerykanskiej-armii-Zginelo-1147-niewinnych-osob,wid,17055212,wiadomosc.html?ticaid=113dd0&_ticrsn=3