Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Robert Lewandowski nominowany do drużyny roku

Sport

Polski napastnik Bayernu Monachium został wyróżniony przez ekspertów UEFA i znalazł się na liście zawodników nominowanych do jedenastki roku. Wyboru spośród 40 zawodników dokonają kibice, głosując na oficjalnej stronie UEFA. Razem z Lewandowskim zostali nominowani także m.in. Cristiano Ronaldo, Zlatan Ibrahimovic, Lionel Messi, Neymar (napastnicy), Xabi Alonso, Arjen Robben, Toni Kroos (pomocnicy), Ezequiel Garay, Philipp Lahm, Mats Hummels (obrońcy), Thibaut Courtois, Gianluigi Buffon (bramkarze).

Kibice mogą dokonywać teraz wyboru własnej Drużyny Roku. Głosy zostaną podliczone, a członkowie najlepszej drużyny zostaną ogłoszeni 9 stycznie 2015.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/liga-mistrzow/robert-lewandowski-nominowany-do-druzyny-roku-uefa/0xk9y

Udostępnij

KE zakaże kodowania ważnych transmisji sportowych

Sport krrit mecze reprezentacji mistrzostwa europy mistrzostwa świata transmisja

Po zakodowaniu telewizyjnych transmisji z Mistrzostw Świata w siatkówce, polscy kibice nie muszą obawiać się, że nie obejrzą kolejnych ważnych imprez sportowych. Komisja Europejska przyjęła listę przygotowaną przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

Dotychczas kibice mieli zagwarantowaną transmisję (w ogólnopolskim, bezpłatnym kanale TV) m.in. z Igrzysk Olimpijskich czy półfinałów i finałów mistrzostw świata i Europy w piłce nożnej, a także z meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej. Nowe rozporządzenie zawiera znacznie więcej wydarzeń i dyscyplin sportowych, chociażby mecze Polski w MŚ i ME w siatkówce, mecze siatkarskiej Ligi Światowej rozgrywane w Polsce, mecze reprezentacji Polski na MŚ i ME piłkarzy ręcznych, a także zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich czy MŚ w lekkiej atletyce.
Rozporządzenie wejdzie w życie rok po publikacji w Dzienniku Ustaw.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://sport.tvp.pl/17789395/krrit-rozszerzyla-liste-waznych-wydarzen

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://sport.tvp.pl/17789395/krrit-rozszerzyla-liste-waznych-wydarzen