Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Google Contributor: zapłać, aby wyłączyć reklamy

Nauka i Technologie

Google zaprezentowało rozwiązanie, które pozwala internautom wyłączać reklamy na wybranych stronach internetowych. Nie chodzi tu jednak o znane od lat mechanizmy, pozwalające na blokowanie reklam za pomocą dodatków do przeglądarek internetowych, ale o nowe rozwiązanie.

Pomysł Google polega na możliwości wyłączenia reklam tej firmy na wybranych przez użytkowników stronach internetowych. Opłata za jedną stronę wynosi 1-3 dolary i jest dzielona pomiędzy Google’a oraz właściciela strony. Wyłączenie reklam w żaden sposób nie zmienia układu strony – w miejscu treści reklamowych pojawią się podziękowania za wsparcie.

Contributor jest obecnie w fazie testów, do których Google zaprosił wybranych partnerów, w tym m.in. serwisy Mashable, Imgur czy The Onion.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: https://www.google.com/contributor/welcome/

Udostępnij

Polska flaga na pokładzie stacji kosmicznej ISS

Nauka i Technologie ESA europejska agencja kosmiczna Flaga ISS kosmos międzynarodowa stacja kosmiczna polska Samantha Cristoforetti stacja kosmiczna Stacja orbitalna

Do międzynarodowej stacji kosmicznej (ISS – International Space Station) dotarła nowa trzyosobowa załoga: kosmonauta Anton Szkaplierow, astronauta NASA Terry Virts oraz astronautka Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), Włoszka Samantha Cristoforetti.

To właśnie na jej kombinezonie znalazła się polska flaga. Wynika to z faktu, że od 2012 roku Polska jest członkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej, a na umieszczonej na skafandrze kosmicznym Sokół naszywce ESA znajdują się flagi państw członkowskich.

Nowi astronauci zasilą dotychczasową, 3-osobową załogę stacji kosmicznej i pozostaną na orbicie przez około pół roku – początkowo jako załoga o nazwie Expedition 42, a od marca 2015, po wymienia połowy składu, jako Expedition 43. W czasie tych kilku miesięcy astronauci odbędą co najmniej trzy spacery kosmiczne, a do stacji będą dokowały dwa rosyjskie statki transportowe Progress oraz amerykańskie, prywatne statki kosmiczne, latające na orbitę z misjami zaopatrzeniowymi.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/nauka/news-polska-flaga-na-miedzynarodowej-stacji-kosmicznej,nId,1563585

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/nauka/news-polska-flaga-na-miedzynarodowej-stacji-kosmicznej,nId,1563585