Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Bank Zachodni podniesie opłaty za konta i karty

Finanse

Zmiany mają nastąpić od lutego przyszłego roku. Opłaty za poszczególne typy kart będą wyższe albo też zmienią się warunki zmniejszenia opłat. Na przykład, żeby płacić 1 zł zamiast 5 za kartę Visa Electron <30, Visa Electron Aktywni 50+ i Karty Mastercard Payback trzeba wykonać jedną transakcję miesięcznie, od lutego potrzebnych będzie aż 5. Zwiększą się też opłaty na kontach oszczędnościowych i spadnie wysokość ich oprocentowania.
Podwyżki opłat dla indywidualnych klientów – bo do tego zmiany się sprowadzają – są skutkiem zmniejszenia się opłat interchange oraz spadków stóp procentowych NBP. Banki, twierdzą analitycy, odbijają sobie straty na indywidualnych klientach. Wcześniej opłaty podniósł PKO BP, a Alior Bank, Bank BPH i Citi Bank Handlowy zapowiedziały podwyżki na początek przyszłego roku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Duze-podwyzki-w-BZ-WBK-Karta-do-Konta-Godnego-Polecenia-bedzie-platna-7224901.html

Udostępnij

Sankcje kosztują Rosję około 40 mld dolarów rocznie

Finanse Anton Siłuanow recesja ropa rosja sankcje spadek cen

a około 100 mld traci Rosja przez spadek cen ropy, powiedział minister finansów Federacji Rosyjskiej Anton Siłuanow. Ponadto na sytuację finansową Rosji wpływa osłabienie rubla o około 30 proc. i odpływ kapitału wyceniany w tym roku przez bank centralny na 128 miliardów dolarów.
Rosyjski dziennik „Niezawisimaja Gazieta”, napisał że Rosja wchodzi w co najmniej trzyletnią recesję, powołując się na prognozy nie wymienionego z nazwy rosyjskiego banku. Według tej prognozy, w 2015 roku PKB Rosji spadnie o 1,3 proc. – bank centralny Rosji prognozuje 0 proc. – w 2016 – o 1,0 proc., a w 2017 o 0,5 proc. Niewielkie ożywienie gospodarki – 0,3 proc. wzrostu – ma nastąpić dopiero w roku 2018.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-ukraina/fakty/news-minister-finansow-rosji-przez-sankcje-tracimy-rocznie-okolo-,nId,1563230#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-ukraina/fakty/news-minister-finansow-rosji-przez-sankcje-tracimy-rocznie-okolo-,nId,1563230#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox