Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Minister obrony USA Chuck Hagel podał się do dymisji

Polityka

Potwierdził to wczoraj oficjalnie prezydent USA Barack Obama informując, że Hagel ma pozostać na stanowisku do czasu zatwierdzenia jego następcy przez Senat. Dziennik „The New York Times” określił go pierwszą ofiarę porażki demokratów w listopadowych wyborach do Kongresu i większości w Senacie.
W opinii komentatorów były szeregowy żołnierz z Wietnamu, potem republikański senator ze stanu Nebraska realizował koncepcje obronne prezydenta Obamy i był pozbawionym własnej inicjatywy wykonawca polityki sekretarza stanu Johna Kerry’ego. Obwiniany jest o to, że za późno i za słabo zareagował na zagrożenia islamskim terroryzmem w Iraku i Syrii. Kpili też zeń dziennikarze, że nie potrafi nawet sformułować polityki obronnej kraju.
Dymisja ma świadczyć o zmianie polityki obronnej USA. Już są tego pierwsze objawy: dziesięciotysięczny amerykański korpus wojskowy w Afganistanie, który miał po 2014 zająć się wyłącznie szkoleniem afgańskich żołnierz, będzie, według najnowszych oświadczeń rządu amerykańskiego, uczestniczyć w w walkach.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3659446,sekretarz-obrony-usa-podal-sie-do-dymisji,id,t.html?cookie=1

Udostępnij

Nie był to pierwszy dziwny przetarg ogłoszony przez PKW

Polityka nabino Państwowa Komisja Wyborcza PKW przetarg system informatyczny wybory

Firma Nabino, która opracowała informatyczny system obsługi wyborów samorządowych w wyniku przetargu z tygodniowym terminem zgłaszania ofert, nie pierwszy raz jako jedyna zgłosiła się do przetargu ogłaszanego przez Państwową Komisję Wyborcza. Historię przetargów PKW zbadał „Dziennik Gazeta Prawna” i przypomniał przetarg na obsługę wyborów uzupełniających do Senatu.
Przetarg ogłoszony został 18 czerwca, a termin składania ofert wynosił 7 dni. Tyle że 19 czerwca przypadało Boże Ciało, a potem był długi weekend trwający do 22 czerwca. Realnie firmy, które mogłyby wziąć udział w przetargu miały dwa dni na dowiedzenie się, że został ogłoszony, zapoznanie się z warunkami, decyzję zgłoszenia się oraz opracowanie dokumentów.
Tamten przetarg wartości 120 tys. zł, informuje dziennik, też wygrała firma Nabino, która też jako jedyna zgłosiła wówczas ofertę. Podobnie jak w przypadku przetargu na wybory samorządowe system należało opracować w bardzo krótkim terminie, bo wybory odbywały się 8 września. Nie był jednak skomplikowany, wybory przeprowadzane były tylko w trzech okręgach.
Państwowa Komisja Wyborcza zwróciła się też o zwolnienie z obowiązku przeprowadzania przetargów na systemy informatyczne. Urząd Zamówień Publicznych nie zgodził się na to.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/dzieje-informatyzacji-pkw-korowod-zbiegow-okolicznosci-czy-celowe-dzialanie_a18911

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/dzieje-informatyzacji-pkw-korowod-zbiegow-okolicznosci-czy-celowe-dzialanie_a18911