Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

W pomyłkach amerykańskiej armii zginęło 1147 osób

Świat

W nalotach dronów na 41 podejrzanych terrorystów w Pakistanie i Jemenie zginęło około 1147 niewinnych osób. Mówią o tym dane zebrane przez organizację praw człowieka Reprieve, które opublikował brytyjski dziennik „The Guardian”. Organizacja Reprieve przeanalizowała tylko przypadki, w których drony atakowały cel więcej niż jeden raz. Te naloty, które powiodły się za pierwszym razem oraz te wymierzone w grupę ludzi na podstawie ich podejrzanego zachowania, nie zostały wzięte pod uwagę. Według gazety, która opublikowała te dane, jest to powód do podważenia ścisłości informacji wywiadu USA, które służą do wyznaczania celów, ocenianych przez amerykańskie wojsko jako „precyzyjne”. Gazeta podkreśla również, że z 41 wyznaczonych celów, siedmiu podejrzanych nadal żyje.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Szokujace-pomylki-amerykanskiej-armii-Zginelo-1147-niewinnych-osob,wid,17055212,wiadomosc.html?ticaid=113dd0&_ticrsn=3

Udostępnij

Projekt ustawy nazywającej Izrael państwem żydowskim

Świat demokracja Izrael państwo żydowskie rząd ustawa

przyjęty został wczoraj przez izraelski rząd piętnastoma głosami trzech partii nacjonalistycznych: Likud, Nasz Dom Izrael i Żydowski Dom. Siedmiu członków rządu było przeciw.
W Państwie Izraela istnieje indywidualna równość dla wszystkich obywateli, ale prawo narodowe (jest zarezerwowane) tylko dla ludu żydowskiego – powiedział premier Netanjahu, otwierając posiedzenie rządu.
Przeciwnicy reprezentujący partie centrowe i lewicowe obawiają się, że jeśli ustawa zostanie przyjęta przez parlament, obywatele Izraela, którzy nie są wyznania żydowskiego, staną się obywatelami drugiej kategorii. W rezultacie oznaczać to będzie koniec równości politycznej i społecznej w Izraelu.
Zgodził się z tym poglądem prokurator generalny Izraela, Jehuda Weinstein, mówiąc, że ustawa przeforsowana przez szefa izraelskiego rządu „jest atakiem na demokratyczną naturę Izraela”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,17017543,Izrael__Rzad_przyjal_projekt_ustawy_o__panstwie_zydowskim__.html?utm_source=RSS&utm_medium=RSS&utm_campaign=10199882

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,17017543,Izrael__Rzad_przyjal_projekt_ustawy_o__panstwie_zydowskim__.html?utm_source=RSS&utm_medium=RSS&utm_campaign=10199882