Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

KE zakaże kodowania ważnych transmisji sportowych

Sport

Po zakodowaniu telewizyjnych transmisji z Mistrzostw Świata w siatkówce, polscy kibice nie muszą obawiać się, że nie obejrzą kolejnych ważnych imprez sportowych. Komisja Europejska przyjęła listę przygotowaną przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

Dotychczas kibice mieli zagwarantowaną transmisję (w ogólnopolskim, bezpłatnym kanale TV) m.in. z Igrzysk Olimpijskich czy półfinałów i finałów mistrzostw świata i Europy w piłce nożnej, a także z meczów reprezentacji Polski w piłce nożnej. Nowe rozporządzenie zawiera znacznie więcej wydarzeń i dyscyplin sportowych, chociażby mecze Polski w MŚ i ME w siatkówce, mecze siatkarskiej Ligi Światowej rozgrywane w Polsce, mecze reprezentacji Polski na MŚ i ME piłkarzy ręcznych, a także zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich czy MŚ w lekkiej atletyce.
Rozporządzenie wejdzie w życie rok po publikacji w Dzienniku Ustaw.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://sport.tvp.pl/17789395/krrit-rozszerzyla-liste-waznych-wydarzen

Udostępnij

Prokuratura bada materiały sprzed Mistrzostw Świata

Sport korupcja Mistrzostwa świata w siatkówce pzps siatkówka

w siatkówce, które we wrześniu odbywały się w Polsce. Kilkanaście dni temu zatrzymany został prezes PZPS, Mirosław P. oraz wiceprezes Artur P. Obydwaj zostali aresztowani na 3 miesiące. Podejrzewa się ich o przyjęcie korzyści majątkowych w wysokości miliona złotych w zamian za wybranie do obsługi mistrzostw świata jednej ze śląskich firm ochroniarskich.

– Obecnie trwa analiza wszystkich dokumentów. Nie chodzi jedynie o te, które dotyczą bezpośrednio mundialu, ale również wcześniejsze – poinformowała prokurator Katarzyna Calów-Jaszewska, z warszawskiej Prokuratury Okręgowej. Obu podejrzanym grozi do 12 lat więzienia.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.sport.pl/siatkowka/1,65103,17018348,Prokuratura__analizujemy_dokumenty_takze_sprzed_siatkarskich.html#MT_3zdj

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.sport.pl/siatkowka/1,65103,17018348,Prokuratura__analizujemy_dokumenty_takze_sprzed_siatkarskich.html#MT_3zdj