Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Drony chronią pociągi z węglem przed złodziejami

Gospodarka

Blisko 900 kradzieży węgla z pociągów PKP Cargo zdarzyło się od stycznia do końca października tego roku. Wyspecjalizowane gangi kolejowych złodziei ukradły ponad 8 tys. ton węgla, straty wyniosły ponad 4 miliony zł.
Najczęściej stosowana metoda polega na zatrzymaniu pociągu za pomocą przeszkody umieszczonej na torach, a kiedy pociąg stanie, na wysypywaniu węgla z wagonów. Drony PKP Cargo wysyłać będzie w te miejsca, w których najczęściej zdarzają się kradzieże. Drony wyposażone są w kamery, również termowizyjne.
Oprócz dronów PKP Cargo wprowadzi przed zimą nowoczesne zamki do wagonów z węglem, które skutecznie zabezpieczają je przed otwarciem.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/drony-nad-polskimi-torami-chronia-ladunki-pkp-cargo,491782.html

Udostępnij

Bezrobocie na świecie: 200 mln ludzi bez pracy

Gospodarka bezrobocie kraje rozwinięte międzynarodowy fundusz walutowy rynki wschodzące wzrost gospodarczy

Połowa z nich mieszka w krajach rozwijających się, jedna czwarta w krajach o rozwiniętej gospodarce. Eksperci Międzynarodowego Funduszu Walutowego Davide Furceri i Prakash Loungani. zbadali 80 krajów świata , włącznie z należącymi do G20.
Poziom bezrobocia, stwierdzili, zależy nie tylko do wzrostu gospodarczego. W krajach rozwiniętych, bezrobocie zmniejsza się średnio o jedną trzecią punktu procentowego na każdy dodatkowy punkt procentowy wzrostu PKB. W krajach zaliczanych do rynków wschodzących bezrobocie przy takim samym wzroście PKB spada o ćwierć punktu procentowego. W pozostałych krajach o najsłabszych gospodarkach zależność ta jest znacznie mniej widoczna.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/836976,mfw-gdyby-z-armii-200-mln-osob-bezrobotnych-stworzyc-panstwo-byloby-5-na-swiecie.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/836976,mfw-gdyby-z-armii-200-mln-osob-bezrobotnych-stworzyc-panstwo-byloby-5-na-swiecie.html