Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Przeciw uznaniu aneksji Krymu przez Rosję jest 48 proc. Niemców

Europa

a za uznaniem opowiada się 39 proc. Politykę prezydenta Rosji Władimira Putina ocenia jako zagrażająca ich krajowi 54 proc. Niemców, a jako niezagrażającą – 48 proc. Poglądy Niemców na kwestię Rosji, Ukrainy, Krymu i bezpieczeństwa w Europie zbadał instytut badania opinii publicznej Infratest Dimap na reprezentatywnej próbie 1000 osób w wieku powyżej 14 lat, a dane opublikowała niemiecka telewizja publiczna ARD.
Problem uznania bądź nieuznania aneksji Krymu przez Rosję postawił przed Niemcami były przewodniczący SPD Matthias Platzeck, twierdząc w zeszłym tygodniu, że Niemcy powinny uznać aneksję. – Mądrzejszy powinien ustąpić – uzasadnił ten pogląd. Kiedy jego wystąpienie wywołało falę krytyki, socjaldemokrata tłumaczył, że został źle zrozumiany, bo chodziło mu nie o legalizacją włączenia Krymu do Federacji Rosyjskiej, ale o zachęcenie Moskwy i Kijowa do poszukiwania prawnego rozwiązania kwestii Krymu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/39-proc-niemcow-za-uznaniem-aneksji-krymu-madrzejszy-powinien-ustapic,491795.html

Udostępnij

Żołnierze USA zostaną w krajach bałtyckich w 2015 roku

Europa aneksja Krymu estonia kraje bałyckie kryzys na ukrainie litwa lotwa nato rosja wojska amerykańskie

A możliwe, że nawet dłużej, jeśli będzie utrzymywać się napięcie w stosunkach z Rosją. Takie zapewnienia przekazał w Wilnie dowódca wojsk amerykańskich w Europie generał Frederick Hodges. Poinformował o nowych planach rotacji oddziałów wojsk USA na przyszły rok w Polsce, Estonii, na Litwie i Łotwie. W związku z aneksją Krymu przez Rosję Stany Zjednoczone przysłały w tym roku do państw bałtyckich i Polski około 600 dodatkowych żołnierzy. Amerykański dowódca przypomniał też na spotkaniu o potrzebie konsolidacji wszystkich członków Sojuszu Północnoatlantyckiego, aby Rosja nie była w stanie zastraszać sąsiadów.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75478,17017315,Zolnierze_USA_pozostana_w_Polsce_i_krajach_baltyckich.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75478,17017315,Zolnierze_USA_pozostana_w_Polsce_i_krajach_baltyckich.html