Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Prokuratura bada materiały sprzed Mistrzostw Świata

Sport

w siatkówce, które we wrześniu odbywały się w Polsce. Kilkanaście dni temu zatrzymany został prezes PZPS, Mirosław P. oraz wiceprezes Artur P. Obydwaj zostali aresztowani na 3 miesiące. Podejrzewa się ich o przyjęcie korzyści majątkowych w wysokości miliona złotych w zamian za wybranie do obsługi mistrzostw świata jednej ze śląskich firm ochroniarskich.

– Obecnie trwa analiza wszystkich dokumentów. Nie chodzi jedynie o te, które dotyczą bezpośrednio mundialu, ale również wcześniejsze – poinformowała prokurator Katarzyna Calów-Jaszewska, z warszawskiej Prokuratury Okręgowej. Obu podejrzanym grozi do 12 lat więzienia.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.sport.pl/siatkowka/1,65103,17018348,Prokuratura__analizujemy_dokumenty_takze_sprzed_siatkarskich.html#MT_3zdj

Udostępnij

Piast Gliwice pierwszy raz wygrał z Lechem Poznań

Sport lech poznań piast gliwice piłka nożna T-Mobile Ekstraklasa

Spotkanie 16 kolejki T-Mobile Ekstraklasy zaczęło się świetnie dla gości – co prawda strzał Hamalainena trafił w poprzeczkę, ale dobitka Szymona Pawłowskiego już w trzeciej minucie dała Lechowi prowadzenie. Na kolejne bramki trzeba było poczekać do drugiej odsłony spotkania. Bardzo szybko (w 47 i 50 minucie) defensywę Lecha pokonali Kamil Wilczek i Bartosz Szeliga – pierwszy wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego, drugi prostopadłe podanie, po którym wygrał pojedynek z bramkarzem. W 68 minucie bramkę dla zespołu Macieja Skorży zdobył Marcin Kamiński, rehabilitując się za błąd przy bramce Szeligi. Ostatnie słowo należało jednak do Tomasza Podgórskiego z Piasta, który zdobył w 86 minucie efektowną bramkę, zapewniając Piastowi pierwsze w historii zwycięstwo nad Lechem.

Piast Gliwice – Lech Poznań 3:2 (0:1)

Bramki: Kamil Wilczek 47, Bartosz Szeliga 50, Tomasz Podgórski 86 – Szymon Pawłowski 3, Marcin Kamiński 68

https://www.youtube.com/watch?v=0_ujokawpIU

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://sport.tvp.pl/17777192/historyczne-zwyciestwo-piasta-nad-lechem

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://sport.tvp.pl/17777192/historyczne-zwyciestwo-piasta-nad-lechem