Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Sankcje kosztują Rosję około 40 mld dolarów rocznie

Finanse

a około 100 mld traci Rosja przez spadek cen ropy, powiedział minister finansów Federacji Rosyjskiej Anton Siłuanow. Ponadto na sytuację finansową Rosji wpływa osłabienie rubla o około 30 proc. i odpływ kapitału wyceniany w tym roku przez bank centralny na 128 miliardów dolarów.
Rosyjski dziennik „Niezawisimaja Gazieta”, napisał że Rosja wchodzi w co najmniej trzyletnią recesję, powołując się na prognozy nie wymienionego z nazwy rosyjskiego banku. Według tej prognozy, w 2015 roku PKB Rosji spadnie o 1,3 proc. – bank centralny Rosji prognozuje 0 proc. – w 2016 – o 1,0 proc., a w 2017 o 0,5 proc. Niewielkie ożywienie gospodarki – 0,3 proc. wzrostu – ma nastąpić dopiero w roku 2018.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-ukraina/fakty/news-minister-finansow-rosji-przez-sankcje-tracimy-rocznie-okolo-,nId,1563230#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Udostępnij

Będzie można wyjść z polis inwestycyjnych bez strat

Finanse kara lokata z polisą niekorzystne praktyki nieuczciwe praktyki Ubezpieczenie inwestycyjne uokik Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów z Ministerstwem Finansów pracuje nad ustawą, która ma umożliwić odstąpienie od umowy ubezpieczenia inwestycyjnego w ciągu 60 dni od jej zawarcia. Urząd proponuje, by przepis objął wszystkie umowy zawarte wcześniej. Według projektu klienci będą mogli odzyskać wpłacone składki w pełnej kwocie pomniejszonej o 4 proc. jako koszty poniesione przez ubezpieczyciela. Ustawa ma nałożyć też obowiązek informowania klientów o takiej możliwości przez instytucje finansowe, które sprzedało im polisy z lokatami.
Jak pisaliśmy w październiku UOKiK nałożył na kilku sprzedawców ubezpieczeń z lokatami 50 mln zł kary za nieuczciwe praktyki wobec klientów, i prowadzi następne 24 postępowania w tej sprawie. Praktyki te polegające na niedozwolonych klauzulach w umowach, wprowadzaniu klientów w błąd, braku właściwej informacji o opłatach, nadmiernej wysokości opłat i braku praktycznej możliwości odstąpienia od umowy. Najczęściej wycofanie się z umowy było równoznaczne ze stratą wszystkich zainwestowanych pieniędzy.
Według szacunków Komisji nadzoru finansowego lokaty z polisami warte są około 4 mld zł.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/UOKiK-znokautuje-towarzystwa-ubezpieczeniowe-3242266.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/UOKiK-znokautuje-towarzystwa-ubezpieczeniowe-3242266.html