Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Nie był to pierwszy dziwny przetarg ogłoszony przez PKW

Polityka

Firma Nabino, która opracowała informatyczny system obsługi wyborów samorządowych w wyniku przetargu z tygodniowym terminem zgłaszania ofert, nie pierwszy raz jako jedyna zgłosiła się do przetargu ogłaszanego przez Państwową Komisję Wyborcza. Historię przetargów PKW zbadał „Dziennik Gazeta Prawna” i przypomniał przetarg na obsługę wyborów uzupełniających do Senatu.
Przetarg ogłoszony został 18 czerwca, a termin składania ofert wynosił 7 dni. Tyle że 19 czerwca przypadało Boże Ciało, a potem był długi weekend trwający do 22 czerwca. Realnie firmy, które mogłyby wziąć udział w przetargu miały dwa dni na dowiedzenie się, że został ogłoszony, zapoznanie się z warunkami, decyzję zgłoszenia się oraz opracowanie dokumentów.
Tamten przetarg wartości 120 tys. zł, informuje dziennik, też wygrała firma Nabino, która też jako jedyna zgłosiła wówczas ofertę. Podobnie jak w przypadku przetargu na wybory samorządowe system należało opracować w bardzo krótkim terminie, bo wybory odbywały się 8 września. Nie był jednak skomplikowany, wybory przeprowadzane były tylko w trzech okręgach.
Państwowa Komisja Wyborcza zwróciła się też o zwolnienie z obowiązku przeprowadzania przetargów na systemy informatyczne. Urząd Zamówień Publicznych nie zgodził się na to.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.biztok.pl/gospodarka/dzieje-informatyzacji-pkw-korowod-zbiegow-okolicznosci-czy-celowe-dzialanie_a18911

Udostępnij

Nieprawdziwe, nierzetelne, żeby nie powiedzieć sfałszowane

Polityka demonstracja Jarosław Kaczyński Państwowa Komisja Wyborcza PiS PKW prawo i sprawiedliwość sfałszowane wybory

Tak określił wyniki wyborów samorządowych ogłoszone przez Państwową Komisję wyborczą prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Zapowiedział, że PiS będzie odwoływał się do sądów okręgowych. Będzie też prowadził akcje na forum międzynarodowym, w tym w Parlamencie Europejskim.
Prezes PiS zapowiedział na 13 grudnia demonstrację, której hasłem ma być tym razem: „Nie zgadzamy się na taki sposób liczenia głosów w wyborach, domagamy się weryfikacji tego, co się stało i domagamy się zmiany ordynacji wyborczej, w tym kierunku, by możliwość fałszowania wyborów została radykalnie ograniczona”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-samorzad-2014/news/news-kaczynski-wyniki-wyborow-uwazamy-za-nieprawdziwe,nId,1562867#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-samorzad-2014/news/news-kaczynski-wyniki-wyborow-uwazamy-za-nieprawdziwe,nId,1562867#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox