Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Konsultacje u prezydenta w sprawie błędów w wyborach

Polska

Bronisław Komorowski spotka się dziś z konstytucjonalistami, obecnym prezesem i byłymi szefami Trybunału Konstytucyjnego. Prezydent chce rozmawiać o zgodności z prawem konstytucyjnym projektów zmian w prawie wyborczym, o inicjatywie dotyczącej Kodeksu wyborczego oraz o propozycjach przedstawianych w tej kwestii przez różne partie polityczne – m.in. o skróceniu kadencji władz samorządowych albo powtórzeniu wyborów. Prezydent chce się upewnić, czy ma rację twierdząc, że ten ostatni pomysł jest niezgodny z konstytucją, oraz skonsultować resztę pomysłów pod kątem ich legalności. Jutro Bronisław Komorowski będzie rozmawiał również z szefem PKW Stefanem Jaworskim, który złożył w piątek dymisję.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/beda-zmiany-w-prawie-wyborczym-konsultacje-u-prezydenta-po-zarzutach-kaczynskiego-i-millera,491684,s.html

Udostępnij

Na Podlasiu bez prądu nadal 9 tys. gospodarstw

Polska awaria prądu Białystok linie energetyczne opady śniegu PGE Dystrybucja podlasie Województwo Podlaskie

Specjaliści zapewniają, że jeszcze dziś wszyscy mieszkańcy regionu będą mieli prąd. Ekipy pogotowia energetycznego od wczoraj usuwają uszkodzenia linii napowietrznych spowodowane intensywnymi opadami śniegu. W sobotę informowaliśmy, że bez prądu jest prawie 40 tysięcy gospodarstw. PGE Dystrybucja zapewniała, że awaria zostanie usunięta do sobotniego wieczoru. Ekipy specjalistów napotykali jednak w lasach na dużą liczbę powalonych pod ciężarem śniegu konarów i gałęzi, co utrudniało im dotarcie do uszkodzonych linii energetycznych.
W tym momencie większość odbiorców z rejonu Bielsk Podlaski ma już prąd. Awaria dotyka już tylko gospodarstw z okolic Białegostoku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1296690,Wielka-awaria-pradu-na-Podlasiu-Bez-pradu-wciaz-9-tys-gospodarstw

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1296690,Wielka-awaria-pradu-na-Podlasiu-Bez-pradu-wciaz-9-tys-gospodarstw