Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Nieprawdziwe, nierzetelne, żeby nie powiedzieć sfałszowane

Polityka

Tak określił wyniki wyborów samorządowych ogłoszone przez Państwową Komisję wyborczą prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Zapowiedział, że PiS będzie odwoływał się do sądów okręgowych. Będzie też prowadził akcje na forum międzynarodowym, w tym w Parlamencie Europejskim.
Prezes PiS zapowiedział na 13 grudnia demonstrację, której hasłem ma być tym razem: „Nie zgadzamy się na taki sposób liczenia głosów w wyborach, domagamy się weryfikacji tego, co się stało i domagamy się zmiany ordynacji wyborczej, w tym kierunku, by możliwość fałszowania wyborów została radykalnie ograniczona”.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-samorzad-2014/news/news-kaczynski-wyniki-wyborow-uwazamy-za-nieprawdziwe,nId,1562867#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Udostępnij

Były premier Portugalii ukradł 20 mln euro

Polityka Jose Socrates korupcja portugalia premier socjaliści

Aresztowany przedwczoraj w nocy na lotnisku w Lizbonie socjalistyczny premier Portugalii od 2005 do 2011 roku Jose Socrates przebywa obecnie w więzieniu. Decydującym dowodem przeciw niemu były przekazy bankowe na 20 mln euro wysyłane na szwajcarskie konto przyjaciela, napisał wczorajszy tygodnik „Sol”. Tak wielkich kwot nie było w oświadczeniach majątkowych Sokratesa.
Nie jest to pierwsza afera byłych członków socjalistycznego rządu. Pod koniec sierpnia 11 przedsiębiorców i polityków tamtego rządu w zostało skazanych na kary od 4 do 17,5 roku więzienia, wśród nich był bliski współpracownik Sokratesa Armando Vara. W połowie września minister oświaty w rządzie Socratesa Maria de Lurdes Rodrigues oraz jej zastępca Joao Batista zostali skazani na 3,5 roku więzienia w zawieszeniu oraz po 30 tys. euro grzywny za nadużywanie władzy.
Korupcja dotyczy również obecnego rządu Portugalii utworzonego przez koalicje socjaldemokratów i ludowców. Tydzień temu policja aresztowała 11 wysokich urzędników, wśród nich dyrektora krajowego Służby Granicznej, prezesa Instytutu Notarialnego oraz szefową sekretariatu generalnego Ministerstwa Sprawiedliwości.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,17013182,Portugalskie_media__Aresztowany_byly_premier_ukryl.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114881,17013182,Portugalskie_media__Aresztowany_byly_premier_ukryl.html