Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Na Podlasiu bez prądu nadal 9 tys. gospodarstw

Polska

Specjaliści zapewniają, że jeszcze dziś wszyscy mieszkańcy regionu będą mieli prąd. Ekipy pogotowia energetycznego od wczoraj usuwają uszkodzenia linii napowietrznych spowodowane intensywnymi opadami śniegu. W sobotę informowaliśmy, że bez prądu jest prawie 40 tysięcy gospodarstw. PGE Dystrybucja zapewniała, że awaria zostanie usunięta do sobotniego wieczoru. Ekipy specjalistów napotykali jednak w lasach na dużą liczbę powalonych pod ciężarem śniegu konarów i gałęzi, co utrudniało im dotarcie do uszkodzonych linii energetycznych.
W tym momencie większość odbiorców z rejonu Bielsk Podlaski ma już prąd. Awaria dotyka już tylko gospodarstw z okolic Białegostoku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1296690,Wielka-awaria-pradu-na-Podlasiu-Bez-pradu-wciaz-9-tys-gospodarstw

Udostępnij

"PKW do domu”, „Stop manipulacjom wyborczym”

Polska kongres nowej prawicy manifestacja młodzież wszechpolska obóz narodowo radykalny Ruch Narodowy solidarność walcząca wybory

pod takimi hasłami w sobotę odbyły się manifestacje we Wrocławiu, Gdańsku i Katowicach, Białymstoku, Kielcach, Krakowie, Rzeszowie, Opolu, Olsztynie i w Warszawie, a także w innych miastach. Uczestnicy zarzucali sfałszowanie wyników wyborów samorządowych i domagali się ich powtórzenia. Organizatorami manifestacji był Ruch Narodowy i Kongres Nowej Prawicy, podobnie jak pierwszej manifestacji w Warszawie, która skończyła się okupacją siedziby PKW, interwencją policji i procesami przed sądem. W sobotę w poszczególnych miastach organizatorów wspierały inne organizacje: Młodzież Wszechpolska, Obóz Narodowo-Radykalny, Solidarność Walcząca i kluby Gazety Polskiej.
W Warszawie demonstracja odbyła się przed Sądem Rejonowym, przed którym policja oskarżyła osoby zatrzymane w czwartek. Kilka godzin przed manifestacją sąd odroczył procesy pięciorga osób, oskarżonych w trybie przyspieszonym za naruszenie miru domowego i zwolnił je z aresztu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1599427,1,pkw-podaje-sie-do-dymisji--manifestanci-chca-powtorki-wyborow.read

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1599427,1,pkw-podaje-sie-do-dymisji--manifestanci-chca-powtorki-wyborow.read