Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Wypadek polskiego autokaru w Niemczech

Europa

11 osób zostało ciężko rannych, a jedna bardzo ciężko. Polski autokar wracając do kraju wypadł z trasy, zjechał w prawo i spadł ze skarpy. Do wypadku doszło około godziny 5 w okolicach Niederlehme w Brandenburgii. Był to autokar firmy turystycznej Sindbad. W momencie wypadku znajdowało się w nim 66 osób, w tym dwóch kierowców i pilot – takie dane podaje niemiecka policja. Pracownikom nic się nie stało, a jedenastu rannych sanitariusze przetransportowali do szpitali helikopterem. Reszta osób została uwolniona z pojazdu. Wszyscy oni oczekiwali w Koenigs Wusterhausen na przyjazd zastępczego autokaru. Przyczyny wypadku już bada niemiecka policja. Autostrada na odcinku Niederlehme a Spreeau została zamknięta.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://news.money.pl/artykul/wypadek-polskiego-autokaru-11-osob-rannych,105,0,1663849.html

Udostępnij

Setki Szwedów dołączyło do Państwa Islamskiego

Europa Anders Thornberg Australia dżihadyści Francja irak państwo islamskie SAPO Syria szwecja terroryści wielka brytania zagrożenie

Z potwierdzonych informacji wynika, że wśród dżihadystów jest stu Szwedów, a nieoficjalnie w Syrii i Iraku może walczyć nawet 300 szwedzkich obywateli. Szef szwedzkiego kontrwywiadu cywilnego SAPO Anders Thornberg przyznał w wywiadzie dla publicznego radia, że ta liczba cały czas rośnie. Tylko w poprzednim tygodniu potwierdzono wyjazd ze Szwecji w rejony opanowane przez Państwo Islamskie ośmiu osób. Thornberg ostrzegł, że doświadczenie w prowadzeniu akcji terrorystycznych zdobyte przez tych ludzi w połączeniu z fanatyzmem religijnym sprawiają, że po powrocie do kraju każdy z nich musi pozostać pod stałym nadzorem szwedzkich służb. Potencjalnie stanowią ogromne zagrożenie.
Podobny problem ma również Francja, Wielka Brytania i Australia. Władze tych krajów zachęcają rodziców do zawiadamiania policji, gdy będą mieć wątpliwości, co do zamiarów ich wyjeżdżających dzieci.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1296349,Do-dzihadystow-z-Panstwa-Islamskiego-dolaczylo-wielu-Szwedow

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1296349,Do-dzihadystow-z-Panstwa-Islamskiego-dolaczylo-wielu-Szwedow