Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Trzęsienie ziemi w Japonii o sile 6,8

Świat

nawiedziło prefekturę Nagano na japońskiej wyspie Honsiu w sobotę wieczorem czasu lokalnego. Japońska agencja meteorologiczna nie wydała ostrzeżenia przed tsunami. Ziemia zatrzęsła się w sobotę o 22:08, czyli 14:08 czasu polskiego. Potem wystąpiły wstrząsy wtórne. Najsilniejszy miał siłę 4,3 w skali Richtera. Ognisko wstrząsów zlokalizowano około 10 km pod ziemią. Trzęsienie było odczuwane nawet w Tokio, które znajduje się 180 km od epicentrum. Japońska telewizja podaje, że co najmniej pięć osób zostało uwięzionych pod gruzami w miejscowości wypoczynkowej Hakuba. Jedną udało się już wydobyć. Poza tym rannych zostało około 10 osób. Na miejsce katastrofy japoński rząd wysłał specjalną jednostkę wojskową.
Japonia często nawiedzana jest przez trzęsienia ziemi, leży w tzw. pierścieniu ognia Pacyfiku, czyli strefie ze szczególną aktywnością sejsmiczną.

 

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/35,1159404-Trzesienie-ziemi-w-Japonii.html

Udostępnij

Islamscy terroryści porwali autobus i rozstrzelali ludzi

Świat atak autobus kenia milicja porwanie somalia terroryści wojna w Somalii zakłądnicy

Bojownicy z Al-Szabab zabili 28 pasażerów pojazdu niebędących muzułmanami. Do ataku doszło na północnym wschodzie Kenii, około 50 km od miasta Mandera przy granicy Kenii z Somalią. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Kenii przekazało komunikat, że „bandyci o świcie urządzili zasadzkę na autobus jadący z Mandery do Nairobi i zabili 28 pasażerów z około 60 osób w pojeździe”. Początkowo napastnicy wyprosili z autobusu tych, których uznali za muzułmanów, a z resztą próbowali pojechać dalej. Autobus jednak ugrzązł w błocie, więc terroryści najpierw rozstrzelali zakładników, a później uciekli do Somalii.
Kenia stała się celem ataków terrorystycznych, od kiedy wysłała swoje wojska do Somalii w październiku 2011 roku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/zatrzymali-autobus-podzielili-ludzi-polowe-rozstrzelali-i-odjechali,491271.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/zatrzymali-autobus-podzielili-ludzi-polowe-rozstrzelali-i-odjechali,491271.html