Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Parlament Europejski pracuje nad planem podziału Google

Nauka i Technologie

Podział Google’a zakłada jedna z rezolucji przygotowywanych w Parlamencie Europejskim. „Financial Times” dotarł do dokumentu, który – choć nie wymienia konkretnie Google’a – zakłada oddzielenie wyszukiwarki od pozostałej działalności biznesowej.

Celem tego działania ma być stworzenie równych warunków do konkurencji,bo w niektórych krajach Google kontroluje 90 proc. rynku. Zdaniem innych usługodawców, jak np. Yelp, prowadzi to do sytuacji, w której normalna rywalizacja i rozwój firmy są niemożliwe.

Co istotne, sama rezolucja Parlamentu Europejskiego – choć budzi zainteresowanie mediów – nie będzie miała dla Google’a istotnego znaczenia. Realne zmiany może za to przynieść działanie Komisji Europejskiej.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://m.technologie.gazeta.pl/internet/1,113033,17010970,Parlament_Europejski_moze_zadac_podzielenia_Google_a.html

Udostępnij

Lepsze rozpoznawanie emocji oznacza wyższą pensję

Nauka i Technologie Emocje Inteligencja emocjonalna Pensja praca Praca w grupie Relacje interpersonalne Umiejętności interpersonalne współpraca Wysokość zarobków zarobki

Inteligencja emocjonalna ma bezpośrednie przełożenie na wysokość zarobków. Badania, przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Bonn i Uniwersytetu Stanowego Illinois wykazują, że osoby trafniej rozpoznające emocje innych ludzi są oceniane lepiej od pozostałych. Co istotne, dotyczy to nie tylko kwestii społecznych, ale również spraw merytorycznych.

Badanie polegało na ocenianiu przez uczestników emocji pokazanych na zdjęciu oraz odtworzonych nagrań różnych wypowiedzi. Średnio 77 proc. odpowiedzi było trafnych, a do grupy o dobrych zdolnościach rozpoznawania emocji zaliczono tych, którzy uzyskali trafność co najmniej 87 proc.

Podczas zbierania danych badacze uwzględnili i wyeliminowali inne czynniki, jak zajmowane stanowisko, wykształcenie, płeć czy wiek, a także powtórzyli eksperyment na innej grupie. Uzyskane wyniki jednoznacznie wskazują, że osoby lepiej rozpoznające emocje zarabiają więcej.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/nauka/news-oplaca-sie-dobrze-odczytywac-emocje,nId,1561337

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/nauka/news-oplaca-sie-dobrze-odczytywac-emocje,nId,1561337