Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Kubuś Puchatek nie jest obojnakiem bez majtek

Polityka

wyjaśnił radnym z Tuszyna burmistrz Winnipeg w specjalnym oświadczeniu opublikowanym wczoraj w kanadyjskich mediach. Kanadyjska prasa informowała, że radni Tuszyna w województwie łódzkim nie zgodzili się nazwać imieniem Kubusia Puchatka placu zabaw dla dzieci, bo jest niekompletnie ubrany, a to jest nieodpowiednie dla dzieci i na dodatek nie jest jasne, jakiej jest płci.
„Winnie jest rysunkowym niedźwiedziem, który nie nosi spodni, ale chciałbym zauważyć, że lubiane postaci z filmów Disneya, Kaczor Donald oraz Chip i Dale, są również pozbawione spodni, Myszka Miki nie nosi koszulki(…). Czy te postaci też mają być zakazane?”, napisał burmistrz Brian Bowman w oświadczeniu.
Kubuś Puchatek – po angielsku Winnie the Pooh – z powieści A.A. Milne’a wywodzi się z Kanady. Imienia dostarczyła mu niedźwiedzica Winnie, która urodziła się w Kanadzie, potem była maskotką brytyjskiej jednostki wojskowej, a na koniec żyła w londyńskim ZOO. Tam widział ją A.A. Milne, autor powieści. Polskie imię Kubuś nadała angielskiej Winnie tłumaczka Irena Tuwim, zmieniając misiowi płeć.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3656962,burmistrz-winnipeg-broni-kubusia-puchatka-przed-atakiem-ze-strony-radnych-podlodzkiego-tuszyna,id,t.html

Udostępnij

Ukraina ma złożyć wniosek o członkostwo w UE w 2020r.

Polityka Arsenij Jaceniuk Blok Petra Poroszenki Front Ludowy Arsenija Jaceniuka Petro Poroszenko premier prezydent reformy ukraina umowa stowarzyszeniowa Unia Europejska

Tempo reform i walki z korupcją jest zbyt wolne – ocenił prezydent Petro Poroszenko w oświadczeniu z okazji Dnia Wolności i Godności. Dodał również, że skład rządu powinien zostać całkowicie odnowiony, a na stanowisko premiera zgłosi kandydaturę Arsenija Jaceniuka, gdy tylko nowy parlament rozpocznie prace. Prezydent chce, by reformy na Ukrainie rozpoczęły się bezzwłocznie. Celem całego kraju jest osiągnięcie europejskich standardów życia tak, żeby wniosek o członkostwo w Unii Europejskiej można było złożyć już w 2020 roku.
Po wyborach do parlamentu koalicję utworzyli Blok Petra Poroszenki, Front Ludowy, Batkiwszczyna, Samopomoc i Partia Radykalna. W piątek podpisali umowę koalicyjną. Najwięcej posłów w Radzie Najwyższej Ukrainy będzie miała partia prezydenta Petra Poroszenki.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/sklad-rzadu-powinien-byc-calkowicie-odnowiony-poroszenko-chce-szybszych-zmian-slucha-krytykow,491191.html

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/sklad-rzadu-powinien-byc-calkowicie-odnowiony-poroszenko-chce-szybszych-zmian-slucha-krytykow,491191.html