Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Nowe zasady gospodarczej współpracy Rosji i Europy

Gospodarka

zapowiedział minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow w oświadczeniu wygłoszonym na posiedzeniu Rady do spraw polityki zagranicznej i obrony przytoczonym przez agencję ITAR-TASS. Dotąd UE narzucała Rosji warunki, teraz trzeba będzie budować kontakty między dwoma przestrzeniami gospodarczymi: Unią Europejską i Euroazjatycką Unią Gospodarczą. Moskwa, zadeklarował, gotowa jest do rozmów w sprawie wolnego handlu między nimi.
Gospodarcza izolacji Rosji – do której dążą Stany Zjednoczone – jest jego zdaniem niemożliwa, sankcje przynoszą straty rosyjskiej gospodarce, ale kosztem strat ponoszonych przez gospodarki krajów, które je wprowadziły. Istnieje rozbieżność między ambicjami Ameryki a możliwościami.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Lawrow-nie-ma-powrotu-do-dawnej-wspolpracy-z-Europa-3241846.html

Udostępnij

Nowa ustawa w sprawie umów o pracę

Gospodarka Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej nowelizacja ustawy pracodawcy umowa o pracę ustawa związki zawodowe

Umowa na czas określony nie będzie mogła trwać dłużej niż 33 miesiące, okres wypowiedzenia umowy o pracę na czas określony będzie zależny od czasu trwania umowy, pracodawca będzie mógł wiele razy zatrudniać tę samą osobę na okres próbny, ale za każdym razem na innym stanowisku. Zmiany w prawie pracy zawiera rządowy projekt ustawy; konsultacje w jego sprawie zakończyły się wczoraj.
Najwięcej kontrowersji wywołał pomysł ograniczenia długości umowy o pracę na czas określony. Obecnie można ją zawierać dwukrotnie z tym samym pracownikiem, za trzecim razem staje się umową na czas nieokreślony. Czasu trwania umów na czas określony obecne przepisy nie regulują, w rezultacie, twierdzi Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, polscy pracodawcy zatrudniają pracowników na długie okresy, ale na czas określony. Nowa ustawa ma to ograniczyć.
Pracodawcy byliby skłonni zaakceptować tę zmianę, gdyby zamiast 33 miesięcy maksymalny okres obowiązywania umowy na czas określony wynosił 48 miesięcy. Związkowcy chcą, żeby wynosił maksymalnie 24 miesiące, a najlepiej 18.
Nowy projekt nie przewiduje też dopuszczalnej obecnie umowy o pracę na czas wykonania przez firmę jakiegoś zadania. To również kwestionują pracodawcy.
Umowy na czas określony to w Unii Europejskiej około 10 proc. umów o pracę. W Polsce – 27 procent.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://m.money.pl/wiadomosci/artykul/nadchodza-wielkie-zmiany-w-umowach-o-prace,122,0,1662586.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://m.money.pl/wiadomosci/artykul/nadchodza-wielkie-zmiany-w-umowach-o-prace,122,0,1662586.html