Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Lepsze rozpoznawanie emocji oznacza wyższą pensję

Nauka i Technologie

Inteligencja emocjonalna ma bezpośrednie przełożenie na wysokość zarobków. Badania, przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Bonn i Uniwersytetu Stanowego Illinois wykazują, że osoby trafniej rozpoznające emocje innych ludzi są oceniane lepiej od pozostałych. Co istotne, dotyczy to nie tylko kwestii społecznych, ale również spraw merytorycznych.

Badanie polegało na ocenianiu przez uczestników emocji pokazanych na zdjęciu oraz odtworzonych nagrań różnych wypowiedzi. Średnio 77 proc. odpowiedzi było trafnych, a do grupy o dobrych zdolnościach rozpoznawania emocji zaliczono tych, którzy uzyskali trafność co najmniej 87 proc.

Podczas zbierania danych badacze uwzględnili i wyeliminowali inne czynniki, jak zajmowane stanowisko, wykształcenie, płeć czy wiek, a także powtórzyli eksperyment na innej grupie. Uzyskane wyniki jednoznacznie wskazują, że osoby lepiej rozpoznające emocje zarabiają więcej.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/nauka/news-oplaca-sie-dobrze-odczytywac-emocje,nId,1561337

Udostępnij

Zdrowy wygląd przywódców ważniejszy od inteligencji

Nauka i Technologie Intelekt Inteligencja Lider Przywódca Uroda Wygląd zdrowie

Wybierając swoich liderów, ludzie zwracają uwagę przede wszystkim na zdrowie, a nie na inteligencję. Udowodniło to doświadczenie, opisane w piśmie „Frontiers in Human Neuroscience”, polegające na wyłonieniu spośród dwóch pokazanych na zdjęciach kandydatów osoby na stanowisko dyrektora generalnego.

Oba zdjęcia pokazywały tego samego mężczyznę, ale jego twarz była modyfikowana w programie graficznym tak, aby wyeksponować cechy kojarzone z inteligencją. Jednocześnie manipulowano wyglądem skóry zmieniając ją tak, by wyglądała na bardziej lub mniej zdrową.

Prowadzący badanie Brian Spisak z VU University Amsterdam zauważył, że 69 proc. uczestników badania wybierało przede wszystkim na podstawie oceny stanu zdrowia. Wybór ten był przy tym niezależny od zadań, jakie stawiano przed przyszłym dyrektorem. Brian Spisak stwierdził:

„Pokazujemy, że aspirującym liderom zawsze opłaca się wyglądać zdrowo, co jednocześnie tłumaczy, dlaczego politycy i dyrektorzy generalni często inwestują w swój wygląd mnóstwo czasu, wysiłku i pieniędzy. Jeśli chcesz być wybrany na lidera, inteligentny wygląd jest jedynie dodatkową opcją”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tech.money.pl/medycyna/artykul/lider-poszukiwany-zdrowe-lico-wazniejsze-od,65,0,1663041.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tech.money.pl/medycyna/artykul/lider-poszukiwany-zdrowe-lico-wazniejsze-od,65,0,1663041.html