Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Ukraina zwiększy liczebność sił zbrojnych

Europa

Władze kraju poinformowały o obecności 7,5 tysiąca rosyjskich żołnierzy na wschodzie Ukrainy i o kolejnych dostawach rosyjskiego sprzętu wojskowego. W związku z tymi informacjami minister obrony Stepan Połtorak zapowiedział zwiększenie liczebności ukraińskich sił zbrojnych. Nie podał jednak żadnych szczegółów. Informację o liczbie rosyjskich żołnierzy minister otrzymał od zagranicznych attache wojskowych. Natomiast sztab operacji antyterrorystycznej na wschodzie Ukrainy przekazał w sobotę rano, że z terytorium Rosji przerzucono kolejnych 20 sztuk sprzętu wojskowego, który skierowano do Ługańska.
Tylko w ciągu ostatniej doby w walkach na granicy ukraińsko-rosyjskiej zginęło czterech żołnierzy i jeden cywil.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ukraina-reaguje-na-ruchy-rosyjskich-wojsk,101,0,1663589.html

Udostępnij

Rosja oskarży Francję przed sądem

Europa Francja mistral nato rosja sąd sarkozy

jeśli nie dostanie mistrali, zagroził wczoraj przedstawiciel Rosji przy NATO Aleksandr Gruszko. Ostrzegł, że odmowa wydania okrętów zaszkodzi wizerunkowi Francji jako „odpowiedzialnego partnera współpracy wojskowej oraz jako globalnego gracza”.Gruszko stwierdził, że Francja była historycznie niezależnym państwem, ale teraz nie podejmuje samodzielnych decyzji.
Pierwszy z okrętów jest już gotowy do przekazania Rosji, termin minął 14 listopada. Rząd Francji obawia się porwania mistrala przez rosyjskich marynarzy, którzy czekają we Francji na wydanie im okrętu.
Rosyjskie żądania poparł były prezydent Francji Nicolas Sarkozy. – Francja powinna dotrzymać słowa – powiedział. Kontrakt na dostarczenie dwóch supernowoczesnych statków wart 1,2 mld euro został podpisany w 2011 roku za jego prezydentury. Przeciw zbrojeniu protestowała wówczas Polska i państwa bałtyckie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17747284/rosja-straszy-francje-sadem-przez-mistrale-moze-stracic-wiarygodnosc

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17747284/rosja-straszy-francje-sadem-przez-mistrale-moze-stracic-wiarygodnosc