Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Tysiące domów na Podlasiu bez prądu z powodu śniegu

Polska

Opady mokrego i ciężkiego śniegu w województwie podlaskim sprawiły, że ponad 38 tysięcy odbiorców jest bez prądu. Najwięcej w okolicach Białegostoku. PGE Dystrybucja informuje, że w sobotę rano prądu nie miały gminy z regionu energetycznego Białystok Teren i Bielsk Podlaski. Awarie występują przede wszystkim na terenach leśnych, gdzie drzewa pod naporem śniegu łamią się i zrywają linie energetyczne. Służby nie mają łatwego zadania, bo np. w Narodowym Parku Biebrzańskim potrzebny jest ciężki sprzęt, żeby dojechać do uszkodzonej linii energetycznej. PGE zapowiada, że jej pracownicy powinni uporać się z awariami do końca dnia. Synoptycy nie przewidują kolejnych opadów śniegu w tym rejonie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75478,17011506,Po_opadach_mokrego_sniegu_38_tys__odbiorcow_bez_pradu.html

Udostępnij

Cały skład PKW poda się do dymisji

Polska awaria dymisja Państwowa Komisja Wyborcza system informatyczny Wybory samorządowe 2014

Seria dymisji rozpoczęła się od odejścia Kazimierza Czaplickiego – sekretarza PKW i szefa Krajowego Biura Wyborczego. W ostatnich dniach kolejnych trzech sędziów odeszło z komisji. W piątek po południu dymisję złożył szef Państwowej Komisji Wyborczej. Biuro prasowe prezydenta Bronisława Komorowskiego poinformowało, że prezydent przyjmie jego dymisję. Jaworski będzie pełnił obowiązki już tylko do czasu ogłoszenia oficjalnych wyników II tury. Następnymi, którzy poinformowali, że rezygnują z pracy w PKW byli Stanisław Kosmala – z powodu wieku i Stanisław Zabłocki – z powodu awarii systemu informatycznego. Za ich decyzjami nastąpiły kolejne. W piątek późnym wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza postanowiła na posiedzeniu, że po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów samorządowych, cały jej skład poda się do dymisji.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17010101,Seria_dymisji_w_PKW__Odchodzi_trzech_sedziow__Ale.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17010101,Seria_dymisji_w_PKW__Odchodzi_trzech_sedziow__Ale.html