Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Islamscy terroryści porwali autobus i rozstrzelali ludzi

Świat

Bojownicy z Al-Szabab zabili 28 pasażerów pojazdu niebędących muzułmanami. Do ataku doszło na północnym wschodzie Kenii, około 50 km od miasta Mandera przy granicy Kenii z Somalią. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Kenii przekazało komunikat, że „bandyci o świcie urządzili zasadzkę na autobus jadący z Mandery do Nairobi i zabili 28 pasażerów z około 60 osób w pojeździe”. Początkowo napastnicy wyprosili z autobusu tych, których uznali za muzułmanów, a z resztą próbowali pojechać dalej. Autobus jednak ugrzązł w błocie, więc terroryści najpierw rozstrzelali zakładników, a później uciekli do Somalii.
Kenia stała się celem ataków terrorystycznych, od kiedy wysłała swoje wojska do Somalii w październiku 2011 roku.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/zatrzymali-autobus-podzielili-ludzi-polowe-rozstrzelali-i-odjechali,491271.html

Udostępnij

40 osób zmarło z powodu dżumy na Madagaskarze

Świat chiny choroba dżuma Madagaskar światowa organizacja zdrowia WHO

Światowa Organizacja Zdrowia informuje, że od końca sierpnia na wyspie odnotowano 119 osób chorych na dżumę, a zmarło już 40 z nich. Najgorzej sytuacja wygląda na prowincji. Stolica kraju Antanarywa jest na razie względnie bezpieczna. Odnotowano tam tylko dwie chore osoby. Jedna z nich zmarła. WHO szczególnie niepokoi to, że na Madagaskarze jest duża gęstość zaludnienia i słaby system ochrony zdrowia, co może doprowadzić do gwałtownego wzrostu liczby zachorowań. Na razie jednak nie ma żadnych ograniczeń dotyczących handlu lub podróżowania do tego kraju.

Oprócz Madagaskaru, dżuma pojawia się sporadycznie w Chinach. Dżuma to bardzo groźna choroba, ale w dzisiejszych czasach uleczalna, pod warunkiem, że chory szybko rozpocznie leczenie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,17010264,40_osob_zmarlo_na_Madagaskarze_z_powodu_dzumy__WHO.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75477,17010264,40_osob_zmarlo_na_Madagaskarze_z_powodu_dzumy__WHO.html