Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Rosja oskarży Francję przed sądem

Europa

jeśli nie dostanie mistrali, zagroził wczoraj przedstawiciel Rosji przy NATO Aleksandr Gruszko. Ostrzegł, że odmowa wydania okrętów zaszkodzi wizerunkowi Francji jako „odpowiedzialnego partnera współpracy wojskowej oraz jako globalnego gracza”.Gruszko stwierdził, że Francja była historycznie niezależnym państwem, ale teraz nie podejmuje samodzielnych decyzji.
Pierwszy z okrętów jest już gotowy do przekazania Rosji, termin minął 14 listopada. Rząd Francji obawia się porwania mistrala przez rosyjskich marynarzy, którzy czekają we Francji na wydanie im okrętu.
Rosyjskie żądania poparł były prezydent Francji Nicolas Sarkozy. – Francja powinna dotrzymać słowa – powiedział. Kontrakt na dostarczenie dwóch supernowoczesnych statków wart 1,2 mld euro został podpisany w 2011 roku za jego prezydentury. Przeciw zbrojeniu protestowała wówczas Polska i państwa bałtyckie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/17747284/rosja-straszy-francje-sadem-przez-mistrale-moze-stracic-wiarygodnosc

Udostępnij

Z Wietnamu do Polski za ok. 15 tys. dolarów

Europa gang imigranci nielegalni imigranci przemyt ludzi straż graniczna Wietnam

z Rosji do Polski za 10 tysięcy dolarów, z Rosji do Niemiec za 11 tysięcy dolarów, a z Polski do Niemiec za tysiąc dolarów. Za takie stawki przemycał ludzi gang zajmujący się międzynarodowymi przerzutami nielegalnych imigrantów, głównie Wietnamczyków do Europy. Organizacja została rozbita podczas przeprowadzonej równocześnie w sześciu europejskich państwach – Polsce, Czechach, Finlandii, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii – międzynarodowej operacji „Common Action Day”.. Policjanci zatrzymali 26 osób.Operację nadzorował Europol i Europejska Jednostka Współpracy Sądowej „Eurojust”. Akcja zatrzymań odbyła się w środę. W Polsce funkcjonariusze Zarządu Operacyjno-Śledczego Komendy Głównej Straży Granicznej oraz oddziałów straży: Bieszczadzkiego, Nadwiślańskiego, Nadodrzańskiego i Śląsko – Małopolskiego, w okolicach Warszawy, Wólki Kosowskiej, a także innych miejscowości województwa śląskiego, lubelskiego i lubuskiego zatrzymali osiem osób.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/miedzynarodowy-gang-handlarzy-ludzmi-rozbity-15-tys-dolarow-za-przerzut-z-wietnamu-do-polski,490847,s.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/miedzynarodowy-gang-handlarzy-ludzmi-rozbity-15-tys-dolarow-za-przerzut-z-wietnamu-do-polski,490847,s.html