Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Ukraina ma złożyć wniosek o członkostwo w UE w 2020r.

Polityka

Tempo reform i walki z korupcją jest zbyt wolne – ocenił prezydent Petro Poroszenko w oświadczeniu z okazji Dnia Wolności i Godności. Dodał również, że skład rządu powinien zostać całkowicie odnowiony, a na stanowisko premiera zgłosi kandydaturę Arsenija Jaceniuka, gdy tylko nowy parlament rozpocznie prace. Prezydent chce, by reformy na Ukrainie rozpoczęły się bezzwłocznie. Celem całego kraju jest osiągnięcie europejskich standardów życia tak, żeby wniosek o członkostwo w Unii Europejskiej można było złożyć już w 2020 roku.
Po wyborach do parlamentu koalicję utworzyli Blok Petra Poroszenki, Front Ludowy, Batkiwszczyna, Samopomoc i Partia Radykalna. W piątek podpisali umowę koalicyjną. Najwięcej posłów w Radzie Najwyższej Ukrainy będzie miała partia prezydenta Petra Poroszenki.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/sklad-rzadu-powinien-byc-calkowicie-odnowiony-poroszenko-chce-szybszych-zmian-slucha-krytykow,491191.html

Udostępnij

Prezydent spotka się z konstytucjonalistami

Polityka Bronisław Komorowski naczelny sąd adminstracyjny Państwowa Komisja Wyborcza prezydent sąd najwyższy trybunał konstytucyjny

na początku przyszłego tygodnia, poinformowała dziś szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek. Prezydent Bronisław Komorowski ma się spotkać z obecnym prezesem Trybunału Konstytucyjnego, byłymi prezesami TK, a na końcu z szefem Państwowej Komisji Wyborczej. Według tego samego komunikatu Bronisław Komorowski przesunął na późniejszy termin zaplanowaną na przyszły tydzień wizytę w Japonii.
Prezydent już raz, w ostatnią środę, spotkał się z prezesami Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego, które delegują sędziów do Państwowej Komisji Wyborczej. Po spotkaniu nazwał próby odwołania członków PKW w trakcie wyborów szaleństwem i oświadczył, że nie ma zgody na kwestionowanie uczciwości wyborów poprzez lansowanie szkodliwej tezy o konieczności ich powtórzenia. Ponadto zaapelował o spokój.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvpparlament.pl/aktualnosci/prezydent-zapowiada-konsultacje-z-konstytucjonalistami-ws-wyborow/17742209

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvpparlament.pl/aktualnosci/prezydent-zapowiada-konsultacje-z-konstytucjonalistami-ws-wyborow/17742209