Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Cały skład PKW poda się do dymisji

Polska

Seria dymisji rozpoczęła się od odejścia Kazimierza Czaplickiego – sekretarza PKW i szefa Krajowego Biura Wyborczego. W ostatnich dniach kolejnych trzech sędziów odeszło z komisji. W piątek po południu dymisję złożył szef Państwowej Komisji Wyborczej. Biuro prasowe prezydenta Bronisława Komorowskiego poinformowało, że prezydent przyjmie jego dymisję. Jaworski będzie pełnił obowiązki już tylko do czasu ogłoszenia oficjalnych wyników II tury. Następnymi, którzy poinformowali, że rezygnują z pracy w PKW byli Stanisław Kosmala – z powodu wieku i Stanisław Zabłocki – z powodu awarii systemu informatycznego. Za ich decyzjami nastąpiły kolejne. W piątek późnym wieczorem Państwowa Komisja Wyborcza postanowiła na posiedzeniu, że po ogłoszeniu oficjalnych wyników wyborów samorządowych, cały jej skład poda się do dymisji.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,17010101,Seria_dymisji_w_PKW__Odchodzi_trzech_sedziow__Ale.html

Udostępnij

Ruch Narodowy zapowiada demonstracje w całym kraju

Polska manifestacje Państwowa Komisja Wyborcza Ruch Narodowy Stop manipulacjom wyborczym wybory wybory samorządowe

przed siedzibami komisji i komisarzy wyborczych na dziś i jutro. Centralna demonstracja pod hasłem „Stop manipulacjom wyborczym” odbyć ma się jutro w Warszawie. Uczestnicy demonstracji zwołują się na mediach społecznościowych. Manifestanci żądają dymisji sędziów PKW, powtórzenia wyborów i wprowadzenia zmian w prawie wyborczym.
Organizatorzy manifestacji krytykują PiS za odcinanie się od protestów. – Wczorajszy dzień doskonale pokazał, kto jest w Polsce prawdziwą opozycją, a kto jest pseudoopozycją – ocenił jeden z liderów RN Robert Winnicki
Jak pisaliśmy, po wczorajszej wieczornej demonstracji grupa jej uczestników weszła do sali konferencyjnej Państwowej Komisji Wyborczej. Po kilku godzina policja zmusiła ich do opuszczenia sali i budynku. Według najnowszych informacji policja zatrzymała i przesłuchała 12 osób jako podejrzanych o naruszenie miru domowego. Wśród zatrzymanych są fotoreporter PAP Tomasz Gzell i dziennikarz TV Republika Jan Pawlicki.
Państwowa Komisja Wyborcza wznowiła dziś o godzinie 11 prace nad liczeniem głosów, wcześniej podjąwszy uchwałę o wznowieniu prac. Siedziba PKW jest strzeżona przez policję.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://telewizjarepublika.pl/ruch-narodowy-zapowiada-dalsze-protesty-i-krytykuje-pis-quotoni-sa-malowana-opozycja-my-jestesmy-prawdziwiquot,14117.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://telewizjarepublika.pl/ruch-narodowy-zapowiada-dalsze-protesty-i-krytykuje-pis-quotoni-sa-malowana-opozycja-my-jestesmy-prawdziwiquot,14117.html