Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Włoski rząd rezygnuje z paragonów fiskalnych

Finanse

ale wprowadza zakaz płacenia gotówką kwot powyżej 30 euro. Nowe zasady obowiązywać będą od czerwca przyszłego roku. Ograniczenie zastosowania gotówki tylko do najdrobniejszych transakcji i obowiązek płacenia kartą w pozostałych ma utrudnić ukrywanie dochodów przed urzędami skarbowymi. Włosi ukrywają przed władzami podatkowymi 91 mld euro rocznie.
Paragony fiskalne wprowadzone zostały we Włoszech w roku 1983, obowiązywały wszystkich uprawiających handel i usługi. W oparciu o paragony wyliczany był podatek, a przyłapanie przez kontrolerów podatkowych na niewystawianiu paragonu mogło skończyć się utratą koncesji, a zawsze kończyło się wysoką karą. Mimo to, jak szacują włoskie władze, 30 proc. transakcji handlowych i opłat za usługi odbywało się bez paragonów.
W Polsce rząd wprowadził właśnie, jak pisaliśmy w sierpniu, obowiązek wystawiania paragonów fiskalnych dla kolejnych usług.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/836901,wlochy-koniec-paragonow-fiskalnych-i-zakaz-placenia-gotowka-powyzej-30-euro.html

Udostępnij

Do 75 tys. zł pożyczki na 0,56 proc. rocznie

Finanse ministerstwo pracy i pomocy społecznej pożyczka wsparcie w starcie Władysław Kosiniak-Kamysz

mogą otrzymać osoby otwierające swój pierwszy interes, w ramach rządowego programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie II”. Pożyczkę trzeba spłacić w ciągu siedmiu lat z możliwością rocznej karencji. Dostać ją mogą absolwenci szkół i uczelni wyższych do 4 lat od ukończenia szkoły lub uzyskania tytułu zawodowego, zarejestrowani bezrobotni, studenci ostatniego roku studiów wyższych I albo II stopnia.
Jak informuje minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz w trakcie pilotażowej realizacji programu w trzech województwach powstało 100 firm. Na realizację programu od tego roku do 2021 Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej dysponuje kwotą 500 mln zł – na okres do 2021 roku.
W ramach tego samego programu udzielane są również pożyczki na utworzenie stanowiska pracy dla bezrobotnego, w tym również dla bezrobotnego skierowanego przez Powiatowy Urząd Pracy. Górna granica kwoty tej pożyczki wynosi 22 686,84 zł.
Od poniedziałku przyjmowane są wnioski o przyznanie pożyczki.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bgk.com.pl/pierwszy-biznes/program-pierwszy-biznes-wsparcie-w-starcie-ii

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bgk.com.pl/pierwszy-biznes/program-pierwszy-biznes-wsparcie-w-starcie-ii