Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Nowa ustawa w sprawie umów o pracę

Gospodarka

Umowa na czas określony nie będzie mogła trwać dłużej niż 33 miesiące, okres wypowiedzenia umowy o pracę na czas określony będzie zależny od czasu trwania umowy, pracodawca będzie mógł wiele razy zatrudniać tę samą osobę na okres próbny, ale za każdym razem na innym stanowisku. Zmiany w prawie pracy zawiera rządowy projekt ustawy; konsultacje w jego sprawie zakończyły się wczoraj.
Najwięcej kontrowersji wywołał pomysł ograniczenia długości umowy o pracę na czas określony. Obecnie można ją zawierać dwukrotnie z tym samym pracownikiem, za trzecim razem staje się umową na czas nieokreślony. Czasu trwania umów na czas określony obecne przepisy nie regulują, w rezultacie, twierdzi Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, polscy pracodawcy zatrudniają pracowników na długie okresy, ale na czas określony. Nowa ustawa ma to ograniczyć.
Pracodawcy byliby skłonni zaakceptować tę zmianę, gdyby zamiast 33 miesięcy maksymalny okres obowiązywania umowy na czas określony wynosił 48 miesięcy. Związkowcy chcą, żeby wynosił maksymalnie 24 miesiące, a najlepiej 18.
Nowy projekt nie przewiduje też dopuszczalnej obecnie umowy o pracę na czas wykonania przez firmę jakiegoś zadania. To również kwestionują pracodawcy.
Umowy na czas określony to w Unii Europejskiej około 10 proc. umów o pracę. W Polsce – 27 procent.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://m.money.pl/wiadomosci/artykul/nadchodza-wielkie-zmiany-w-umowach-o-prace,122,0,1662586.html

Udostępnij

Ponad 160 polskich firm z misją gospodarczą w USA

Gospodarka dolina krzemowa ministerstwo spraw zagranicznych misja gospodarcza Polsko-Amerykański Tydzień Innowacyjności Polsko-Amerykański Tydzień Innowacyjności w Kalifornii USA

zorganizowaną przez Ministerstwo Spraw zagranicznych. Przedsiębiorcy pojechali do USA w ramach Polsko-Amerykańskiego Tygodnia Innowacyjności w Kalifornii.
Jest to największa impreza polskiej dyplomacji ekonomicznej, przygotowania do niej trwały kilka miesięcy. Firmy zgłaszały się bezpośrednio do MSZ, były też zapraszane przez poszczególne ministerstwa. Chętnych do udziału w tej misji gospodarczej szukała też Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. W misji wzięły udział firmy z sektora energetycznego, biomedycznego, płatności i finansów, systemów informatycznych oraz nowoczesnych technologii wykorzystywanych w przemyśle. Warunkiem była innowacyjność. Polscy przedsiębiorcy odwiedzą między innymi biura Google, NASA, Cleantech i Boeinga. W Dolinie Krzemowej szukać będą partnerów biznesowych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://startupworks.co/static/upload/uploads/zinnia/Silicon_valley.jpg

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://startupworks.co/static/upload/uploads/zinnia/Silicon_valley.jpg