Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Zdrowy wygląd przywódców ważniejszy od inteligencji

Nauka i Technologie

Wybierając swoich liderów, ludzie zwracają uwagę przede wszystkim na zdrowie, a nie na inteligencję. Udowodniło to doświadczenie, opisane w piśmie „Frontiers in Human Neuroscience”, polegające na wyłonieniu spośród dwóch pokazanych na zdjęciach kandydatów osoby na stanowisko dyrektora generalnego.

Oba zdjęcia pokazywały tego samego mężczyznę, ale jego twarz była modyfikowana w programie graficznym tak, aby wyeksponować cechy kojarzone z inteligencją. Jednocześnie manipulowano wyglądem skóry zmieniając ją tak, by wyglądała na bardziej lub mniej zdrową.

Prowadzący badanie Brian Spisak z VU University Amsterdam zauważył, że 69 proc. uczestników badania wybierało przede wszystkim na podstawie oceny stanu zdrowia. Wybór ten był przy tym niezależny od zadań, jakie stawiano przed przyszłym dyrektorem. Brian Spisak stwierdził:

„Pokazujemy, że aspirującym liderom zawsze opłaca się wyglądać zdrowo, co jednocześnie tłumaczy, dlaczego politycy i dyrektorzy generalni często inwestują w swój wygląd mnóstwo czasu, wysiłku i pieniędzy. Jeśli chcesz być wybrany na lidera, inteligentny wygląd jest jedynie dodatkową opcją”.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tech.money.pl/medycyna/artykul/lider-poszukiwany-zdrowe-lico-wazniejsze-od,65,0,1663041.html

Udostępnij

Kobieta na wysokich obcasach ma większą szansę na pomoc

Nauka i Technologie Atrakcyjność Buty Kultura Mężczyźni Obcas Szpilki Wysoki obcas Zachowanie

Mężczyźni chętniej pomagają kobietom, noszącym buty na wysokim obcasie, a szansa uzyskania pomocy rośnie wraz z jego wysokością. Seria eksperymentów, przeprowadzonych przez Nicolasa Guéguena z Université de Bretagne-Sud dowiodła również, że zależność ta nie występuje w przypadku proszonych o pomoc kobiet.

Eksperymenty przeprowadzano z udziałem młodych kobiet o podobnej budowie i identycznym stroju, które prosiły napotkanych we francuskich miastach idących samotnie mężczyzn o udział w krótkiej ankiecie. Podczas badań kobiety zmieniały buty, które mając podobny wygląd różniły się brakiem lub długością obcasa – od płaskiej podeszwy, poprzez obcas średniej, 5-centymetrowej długości po obcas o długości 9 centymetrów.

W pierwszym przypadku chęć udziału w ankiecie wyraziło 47 proc., w drugim 63 proc., a w trzecim 83 proc. badanych. Podobną zależność odkryto w przypadku reagowania w sytuacji, gdy kobieta upuściła rękawiczkę – z pomocą pospieszyło odpowiednio 61, 78 i 93 proc. mężczyzn. Zdaniem autora badania stwierdzenie występowania tej zależności nie tłumaczy, z czego ona wynika – przyczyną może być m.in. warunkowana obcasem zmiana sposobu chodzenia, optyczne skrócenie stopy lub popularne w mediach powiązanie wysokich obcasów z erotycznymi zamiarami.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/kobieta-szpilki-obcasy-buty-atrakcyjnosc-mezczyzni-Nicholas-Gueguen,21423

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/kobieta-szpilki-obcasy-buty-atrakcyjnosc-mezczyzni-Nicholas-Gueguen,21423