Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Żyła drugi w kwalifikacjach, komplet Polaków w konkursie

Sport

Siedmiu Polaków wystąpi w pierwszym indywidualnym konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich, który odbędzie się w niedzielę w Klingenthal. Najlepiej w kwalifikacjach spisał się Piotr Żyła, który skoczył 136,5 m, co dało mu drugie miejsce. Wygrał Czech, Roman Koudelka. Poza Żyłą kwalifikacje przebrnęli także Stefan Hula (20. miejsce), Dawid Kubacki (29.), Maciej Kot (34.), Bartłomiej Kłusek (35.) i Jan Ziobro (37.).

W piątkowych eliminacjach nie brał udziału zwycięzca Pucharu Świata w poprzednim sezonie Kamil Stoch, który miał zapewniony udział w konkursie. Stoch narzeka na uraz kostki, jednak ma wziąć udział w inauguracyjnym konkursie PŚ. W sobotę odbędą się zawody drużynowe, indywidualnie skoczkowie będą rywalizować w niedzielę.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://eurosport.onet.pl/zimowe/skoki-narciarskie/ps-w-klingenthal-drugie-miejsce-piotra-zyly-w-kwalifikacjach-komplet-polakow-w/1mlly

Udostępnij

Lechia Gdańsk rozmawia z Sebastianem Milą?

Sport lechia gdańsk piłka nożna Sebastian Mila śląsk wrocław

Takie informacje przekazał rano portal „weszlo.com”. Informacja wywołała poruszenie wśród działaczy Śląska Wrocław, obecnego klubu reprezentanta Polski. Lechia Gdańsk jest klubem, w którym Mila grał już w latach 2000-2001, a teraz miałaby zaproponować doświadczonemu zawodnikowi kontrakt na 5,5 roku.

Zdaniem prezesa Śląska, Pawła Żelema, Lechia nie złożyła żadnej oferty w sprawie transferu. Mila ma kontrakt ze Śląskiem do czerwca 2016 roku, a zgodnie z przepisami rozmowy z nowym klubem może zacząć pół roku przed tym terminem. Działacze Śląska twierdzą, że jeżeli Lechia negocjuje z 32-letnim pomocnikiem, robi to nielegalnie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/ekstraklasa,lechia-gdansk-chce-sebastiana-mile-slask-wroclaw-przeciwko,artykul,520115,1,789.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/ekstraklasa,lechia-gdansk-chce-sebastiana-mile-slask-wroclaw-przeciwko,artykul,520115,1,789.html